загрузка...

Чому складно довести, що "їхтамнєти" – кадрові російські військові

18 декабря 2017 г. в 08:01

У "ДНР" та "ЛНР" із самого початку війни створили багато псевдобатальйонів, "військових частин" та інших терористичних "відомств". Вони, звісно, є фейковими, оскільки у рамках гібридної війни серед всіх цих підрозділів ховаються кадрові російські військові.

Чому складно довести, що

Про справжню структуру зведених російсько-терористичних військ було відомо не дуже багато.

Контррозвідники ще у 2014-му встановили, що існують так звані перший та другий армійський корпус, що росіяни розділили захоплені ними території на сектори, а не керівних "посадах" у них громадяни України типу Гіві, однак насправді колаборантів оформили лише заступниками командирів. Без права щось вирішувати. Таким чином Путін має змогу казати про те, що "на Донбасі створено військово-міліцейські формування, які готові відбити наступ на регіон". Фактично ж на Донбасі працюють кадрові російські військові, строковики та контрактовики, яких звільнюють заднім числом одразу ж після загибелі. То ж на території "ДНР" та "ЛНР" діють військові Шредігнера Путіна.

При цьому журналісти та пересічні громадяни нерідко плутаються, як називати незаконні збройні формування, які діють на Донбасі. Часто проміняють термін "найманці", який, як це не дивно, є правильним.

Структура терористичних військ є такою тому, що Кремль створив приватну військову компанію, до якої перекинув всіх своїх кадровиків та строковиків, які воюють на Донбасі. Керує ПВК міністр оборони Сергій Шойгу. Це фактично – прокладка між російською армією та "військами" "ДНР" та "ЛНР". Саме завдяки цій структурі, у Кремлі кажуть, що їх військових там нема.

Перед приїздом до України росіян змушують здати військовий квиток (на Донбасі терорист отримує нові "документи") та підписати контракт із приватною структурою, в якому сказано, що під час війни за "новоросію" окупанти числяться як у армії, так і у ПВК.

Звільнення з рядів ЗС РФ внаслідок ліквідації терориста відбувається заднім числом за кілька днів до його смерті.

Якщо терорист загинув, усі запитання російське командування буде ставити до керівництва ПВК і тільки потім – військовому підрозділу, де служив адепт "русского мира".

У ту ж саму структуру набирають місцевих жителів, які пішли воювати за ідеї Путіна, а також іноземних найманців.

То ж, російські військові на Донбасі дійсно є водночас і кадровими офіцерами збройних сил, і звичайними операторами приватної компанії, які приїхали до України за власним бажанням.

Саме тому довести, що "їхтамнєти" – військовослужбовці, досить складно, не дивлячись на тисячі доказів. Путін разом із керівництвом Росії просто створили схему, завдяки якій вони ніяк не порушує законодавство РФ, тобто не використовує військових за кордоном держави. Вони ж "не військові". І довести, що цим людям віддавали накази вбивати місцевих жителів та також не менш складно.

Але фактично це просто величезна підміна термінів.

Олексій Чибісов, «24канал»

загрузка...
Загрузка...