14 декабря 2014 г. в 01:13
Один з лідерів російських найманців, що керував бойовими діями у Слов'янську, колишній "міністр оборони" терористичної організації "Донецька народна республіка" ("ДНР") Ігор Гіркін ("Стрєлков") вважає, що його та президента РФ Володимира Путіна очікує міжнародний військовий трибунал в Гаазі, якщо російське керівництво й надалі покладатиме надії на мирне врегулювання збройного конфлікту сході України.
Про це 13 грудня 2014 року повідомляє телеканал "Дождь" (Москва).
На його думку, під час перемир'я Україна "скаженими темпами" відновлює армію, "аби жодні "відпускники" (російські військові - ред.) не мали змоги змінити баланс на полі бою".
"За цю зиму санкції мають істотно підірвати готовність російської громадськості "захищати "Руській мір", а особливо - вірнопідданість нашого чиновництва (й без того вкрай сумнівну). А НАТО, тим часом, має завершити підготовку громадської думки своїх громадян на предмет необхідності прямої військової допомоги, а то й збройного втручання у конфлікт "за суверенітет України", - вважає Гіркін.
До весни, на його думку, населення "геть зруйнованого" Донбасу буде ставитися до Путіна "з ненавистю", кількість біженців збільшиться на кількох сотень тисяч, а армія України, куди будуть введені війська НАТО, зробить "атаку", "яка без прямого широкомасштабного втручання ЗС РФ призведе до швидкого розгрому деморалізованого ополчення, що вп'ятеро-всемеро поступається за чисельністю та дисципліною".
Гіркін також попередив про можливість "московського Майдану", який може розпочатися на тлі "економічного колапсу" і "нічим не приховуваної зради російського населення Донбасу".
"Якщо Путін продовжуватиме у тому ж дусі, як зараз, то доведеться нам сусідами стати ... по камерах в Гаазі. Якщо нас туди ще живцем довезуть, звичайно", - вважає екс-міністр оборони "ДНР".
Після поразки у Слов'янську і успішного контрнаступу українських військових тепер вже колишній самопроголошенний "прем'єр-міністр" "ДНР" Олександр Бородай відсторонив Гіркіна від бойових операцій.
За словами Гіркіна, Бородай на чолі "ДНР" цілковито підпорядковувався помічникові російського президента Владислава Суркова.
Як зазначав Гіркін, оточення Суркова та він особисто розглядають "Новоросію" як успішний корупційний проект з "распилу" коштів із російського держбюджету.
"Конкретно В.Ю. (Владислав Юрійович – ред.) блискуче виявив себе у цьому відношенні у Південній Осетії, в інших регіонах, скрізь, де він перебував, ми мали справу з "распилами" і пограбуванням замість реальної допомоги", - сказав екс-керівник бойовиків.
По материалам: Newsru