Продаж сигарет в Україні обмежать: які тютюнові вироби підпадуть під заборону

12 июля 2023 г. в 19:54

Продаж сигарет в Україні обмежать: які тютюнові вироби підпадуть під заборону

В Україні від 11 липня 2023 року набуває чинності закон №1978 "Про внесення змін до деяких законів України про охорону здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну", який парламентарії ухвалили наприкінці 2021 року. Пише tsn.ua.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

За інформацією відомства, новий закон регламентує такі зміни:

заборонять рекламу та стимулювання продажів тютюнових виробів, електронних сигарет і рідин до них;

встановлять штраф за реалізацію особам, які не досягли 18 років, у розмірі 1 020 грн, а в разі повторного протягом року порушення — 10 200 грн;

заборонять продаж ароматизованих сигарет і тютюну для самокруток;

запровадять відповідальність за заборону куріння з використанням пристроїв для нагрівання в усіх громадських місцях і приміщеннях за аналогією з курінням звичайних сигарет.

У пояснювальній записці до документа зазначається, що вживання тютюну — одна з основних причин смертності, якій можна запобігти. Так, за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від хвороб, спричинених вживанням тютюну, щороку помирає понад 8 мільйонів людей у світі. В Україні ця цифра становить близько 130 тисяч осіб.

Вживання тютюнових виробів є одним з основних чинників ризику виникнення неінфекційних захворювань, на які припадає 84% усіх смертей в Україні.

"Головними цілями законопроєкту є забезпечення високого рівня захисту здоров'я людей, особливо дітей та молоді, від паління, що сприятиме зменшенню захворюваності та передчасної смертності від неінфекційних хвороб, зокрема захворювань, спричинених вживанням тютюнових виробів, електронних сигарет і рідин", — йдеться в тексті пояснювальної записки.

EXMO affiliate program