загрузка...

В Україні виявили спалах дифтерії, як вберегтися

25 октября 2019 г. в 19:33

В Україні виявили спалах дифтерії, як вберегтися

У Києві вперше за кілька років зафіксували випадки дифтерії. Так, на Закарпатті виявили аж 15 студентів, які мають цю інфекцію. Проблема в тому, що в Україні мізерна кількість сироватки проти дифтерії.

Про це повідомляє ОБОЗРЕВАТЕЛЬ.

В Ужгородському університеті на дифтерію захворіли одразу 15 студентів-іноземців з Індії. Як розповів головний лікар обласної клінічної лікарні Закарпаття Михайло Поляк, невідомо, чи були вони щеплені, оскільки документальних підтверджень цього в них немає. У Закарпатській області це перший випадок виявлення цієї інфекції за останні 10 років.

Варто зазначити, що 2 місяці тому студенти їздили додому на канікули, звідки й могли привезти інфекцію. Відомо також, що на дифтерію захворів 9-річний учень однієї з київських ліцеїв. Інформацію про захворювання підтвердила радник міністра охорони здоров'я і колишній головний інфекціоніст України Ольга Голубовська.

Сироватка - це єдині ліки проти дифтерії. Однак останнім часом МОЗ її не закупало, тому в країні її майже немає. Завдяки гуманітарній допомозі Україна отримала приблизно 200 доз. Якщо почнеться епідемія, то такої кількості явно не вистачить.

Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом і може бути в повітрі до 15 днів, тому в країні може початися епідемія, яка ризикує виявитися набагато небезпечнішою, ніж епідемія кору. У зоні ризику ті, хто проігнорував щеплення або робив їх нерегулярно. Тому зараз варто поквапитися і пройти вакцинацію, оскільки захворювання небезпечне своїми ускладненнями.

загрузка...
Загрузка...