Бої тривають: як проходить рейд добровольців Росії в Бєлгородській і Курській областях (ВІДЕО)

17 марта 2024 г. в 08:40

Понад 7,5 тис. автомобілів проїхали гуманітарним коридором, організованим російськими добровольчими підрозділами для евакуації мирних жителів Бєлгорода і Бєлгородської області. Про це повідомили в “Російському добровольчому корпусі” (“РДК”). Дані, як заявляють добровольці, надали “місцеві, опозиційно налаштовані до путінського режиму, правоохоронці та силовики”, повідомляє FREEДОМ.

Російські добровольчі формування перетнули кордон РФ у ніч на вівторок 12 березня. Мета операції, як повідомили в легіоні “Свобода Росії” — забезпечити легітимні та вільні вибори президента РФ.

“[Президент РФ Володимир] Путін планує йти на ще один термін і правити до самої своєї смерті. Ми не дозволимо, ми такі ж росіяни, як ви. Ми теж маємо право на волевиявлення і наша воля — не визнавати кривавого диктатора президентом Росії”, — заявили в легіоні “Свобода Росії”.

П’яту добу в Курській і Бєлгородській областях тривають бої, не замовкають оповіщення про повітряну тривогу. Тоді як російська пропаганда бреше про втрати противника. Згідно зі зведеннями Міністерства оборони РФ — близько 500 добровольців загинули, знищено десятки одиниць техніки. У “Російському добровольчому корпусі” показують відео полонених солдатів армії РФ і пропонують губернатору Бєлгородської області зустрітися і провести обмін. Брехню російського генштабу підтверджують і ті, хто потрапив у полон до “РДК”.

Попри те, що добровольці легіону “Свобода Росії”, “РДК” і “Сибірського батальйону”, щоразу попереджають про прийдешній обстріл населених пунктів, місцева влада не лише не проводить евакуацію, а й, як повідомляють в українській розвідці, блокують виїзди. Люди насилу вибираються на безпечніші території власними силами.

Прикриваючись мирним населенням, як “живим щитом”, російські військові завдають вогню по противнику з житлових районів. Про це свідчать перехоплені службою безпеки України розмови місцевих жителів Бєлгородщини.

Попри спроби армії РФ вибити противника з власної території та заяв пропагандистів про повну зачистку ворога, добровольці продовжують операцію.

“Ми бачимо, що вони перебувають на тій території, попри заяви російських представників про те, що вони звідти вибиті. Так звана обмежена військова операція, як називають самі добровольці, вона триває. На мій погляд, вона має більше інформаційний вплив. Оскільки сили, очевидно, не рівні з боку добровольців. І просуватися вглиб Російської Федерації вони або не мають наміру, або не можуть, я тут не можу стверджувати. Але інформаційний вплив і вплив на жителів тих районів, де ці операції відбуваються, вони вже є”, — розповів військовий оглядач Денис Попович.

Російські добровольці діють на території РФ автономно, як самостійні підрозділи.

“Зрозуміло, що і “РДК”, і легіон “Свобода Росії”, “Сиббат” — військові підрозділи. Це люди з активною громадянською і політичною позицією, які позбавлені у себе вдома будь-яких методів парламентської боротьби. Більшість представників російської парламентської опозиції або фізично знищено, як [опозиційних політиків Бориса] Нємцова і [Олексія] Навального, або вони перебувають за ґратами, або в еміграції. Такий спосіб збройної боротьби Путін залишив для власних активних громадян”, — пояснив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

Добровольці закликають місцеве населення прикордонних з Україною областей допомагати їм боротися з путінським режимом. Для цього існує спеціальний чат-бот у Telegram, за допомогою якого можна повідомити про пересування і дислокацію військ РФ.

“Через чат-бот у Telegram-каналі легіону “Свобода Росії” ви можете вийти з нами на зв’язок. Нам потрібна інформація. Особливо від жителів прикордонних регіонів. Ви краще знаєте, де у вас військові частини, які приховані від сторонніх очей, пускові майданчики, де які ешелони заховані, де противники ховаються. Ось цю інформацію надсилайте нам. Ми вже з ними розберемося за допомогою наших безпілотних дронів”, — закликав доброволець легіону “Свобода Росії” Олексій Барановський.

План “максимум” добровольців — дійти до Москви. Однак таке завдання, згідно із заявами, планують реалізувати у віддаленому майбутньому.

uatv.ua

EXMO affiliate program