Дагестан охопили протести проти мобілізації: силовики стріляють з автоматів та б'ють жінок, їм дають відсіч. ВІДЕО

26 сентября 2022 г. в 03:00

У столиці республіки Махачкалі відбуваються дуже жорсткі затримання і численні сутички протестувальників з поліцією.

У Махачкалі, столиці Республіки Дагестан (Північно-Кавказький федеральний округ РФ) проходить масштабний мітинг проти мобілізації. Правоохоронці намагаються розігнати протест силою, але мітингувальники дають відсіч.

Про це повідомляє Telegram-канал "Утро Дагестана", який координує акцію протесту, інформує УНІАН.

Активісти вийшли на вулиці невеликими групами, після чого намагаються об'єднатися і повністю закрити центральні вулиці міста – Ярагского та Гамзатова. Протестувальники скандують "Ні війні, ні мобілізації".

У центр міста у зв'язку з протестами стягнули силовиків. Правоохоронці намагаються точково витягати протестувальників з натовпу або ловити по вулицях і затримувати. Але мітингувальники відбивають всіх, кого намагаються посадити в машину поліції, скандують "Ганьба".

Активну участь у протесті беруть дівчата і жінки, діти. Жінки зупиняють машини правоохоронців, чоловіки – вступають з ними в бійку. Як повідомляється, фіксували випадки застосування поліцейськими сили до жінок.

Також повідомляється, що правоохоронці відкривали вогонь у повітря.

Правозахисна організація "ОВД-Инфо" зазначає, що в Махачкалі дуже жорсткі затримання на акції проти мобілізації, а серед тих, кого вже вдалося затримати, є матері маленьких дітей.

Організатори протесту закликають не давати правоохоронцям забирати протестувальників, а також називають всіх, хто сьогодні закликає дагестанців сидіти вдома, "прислужниками вбивць дітей".

Також організатори заявляють про намір продовжувати протест і вночі, тому учасників акцій заздалегідь просили підготувати їжу, зарядити повербанки і йти на акцію в зручному одязі.

Акції проходять не лише у столиці, а й у багатьох населених пунктах. Так, у мережі з'являються фото і відео з невеликих населених пунктів, таких, як село Ендірей (30 кілометрів від адмінкордону з Чечнею), де також влаштовують мітинги проти мобілізації.

Як повідомляє "Медуза", мешканці села Ендірей у Хасавюртівському районі Дагестану перекрили федеральну трасу, що веде на Махачкалу. Протестувальники виступають проти мобілізації. У відповідь силовики відкрили стрілянину з автоматів Калашнікова, щоб розблокувати трасу.

Відомо, що причиною протестів є мобілізація 110 чоловіків із села Ендірей. Люди вийшли на акцію, щоби захистити їх від відправки на війну. Наразі невідомо, чи є постраждалі, чи затримані під час акції.

EXMO affiliate program