2 июня 2023 г. в 20:40
Російський ОБТ Т-72 першої модифікації, розроблений півстоліття тому, оснащений застарілим прицілом ТПД-2-49 і не має системи управління вогнем.
У мережі 26 травня з'явилася інформація про танки Т-72 "Урал" першої серійної серії, які відновлюються на озброєння у Збройних Силах РФ. На опублікованому відео видно, що танк було дообладнано модулями динамічного захисту "Контакт-1" та екраном для захисту верхньої частини башти.
Коментуючи відео польські оглядачі defence24.pl пишуть, що машина, як і раніше, оснащена застарілим оптичним прицілом ТПД-2-49, не має системи управління вогнем, і на ній встановлена так звана монолітна башта.
Така башта виготовлена тільки з литої сталі й не має "піщаних стрижнів" із кварцовим наповнювачем, потопленим у передній частині. Натомість вона має однорідну литу сталеву фронтальну броню.
Rere first series T-72, it was produced even before the adoption of the T-72 into service in 1975 (Order of the USSR Ministry of Defense dated December 15, 1975 No. 217). Notice IR searchlighr at the left of turret. pic.twitter.com/jJqPPQoSWP
— Andrei_bt (@AndreiBtvt) May 26, 2023
Перші варіанти танка Т-72 "Урал" (об'єкт 172М) надійшли в серійне виробництво 1973 року — рівно півстоліття тому. Офіційно його прийняли на озброєння армії СРСР через два роки — 1975 року.
Деякі експерти вважають, що Т-72 безнадійно застарів. Насамперед вони відзначають слабку за нинішніми мірками силову установку — встановлений двигун В-84-1 потужністю 840 к.с. видає всього 18,9 к.с. на тонну, що значно поступається двигунам сучасних танків, що мають 1500 к.с.
Що стосується динамічного захисту "Контакт", то досвід бойових дій показав, що у неї ненадійне кріплення, а активний обстріл з великокаліберних кулеметів може швидко "роздягнути" танк. Крім того, "Контакт" погано прикриває задню частину борту, і він занадто короткий для захисту бронювання за катками.
Також експерти відзначили низьку швидкість обертання башти — вона становить приблизно 16 градусів за секунду, тоді як важча башта німецького Leopard 2 повертається зі швидкістю 48 градусів.
У сухому залишку танку Т-72 "Урал" першої серії в рамках сучасного бою, коли на перший план виходить мобільність і здатність протистояти сучасним протитанковим засобам, буде складно конкурувати з більш сучасними зразками ОБТ.