загрузка...

Для кого вакцина від COVID-19 небезпечна — розповів інфекціоніст (відео)

5 декабря 2020 г. в 09:30

Відомий український інфекціоніст Євген Дубровський висловився проти масової вакцинації від коронавірусу. Про це повідомляє "Україна 24".

Лікар пояснив, що вакцинація від коронавірусу може бути небезпечна для деяких категорій.

"Масова імунізація – це дуже небезпечно. Перед тим, як прищеплювати всіх під одну гребінку, потрібно розуміти, що є люди, яким це буде небезпечно. Це пацієнти з імуносупресією, це пацієнти, які мають прямі протипоказання. Чи зможе система вчасно виявити, обстежити та запобігти наслідкам для таких пацієнтів? Це перше", - пояснив лікар.

Він додав, що до того часу, коли з'явиться вакцина і вона стане доступною, велика частина людей вже перехворіє на COVID-19 і не буде потребувати вакцинації.

"Друге. Ми всі говоримо про цю вакцину, яка буде. Потрібно чітко розуміти, що вона у нас буде не завтра, не післязавтра навіть, напевно, не через кілька місяців. Потрібно забути цей міф, що вакцина нас врятує, розв'яже наші проблеми. До цього часу, і це позитивна інформація, одужують кожен день тисячі, ці люди вже не потребують вакцинації. Чи зможемо ми у кожного пацієнта перевірити антитіла перед тим, як робити щеплення? Навіщо тоді розглядати примусову вакцинацію, якщо до кінця зими більш ніж половину населення не буде сенсу вакцинувати", - вважає Дубровський.

Пряма мова з 20:54.

загрузка...