Екс-менеджери підприємства «Укроборонпрому» розтратили 3 млн гривень

9 сентября 2022 г. в 21:40

Колишніх службових осіб державного підприємства «Укроборонпрому» викрили у розтраті коштів. Як повідомляє БЕБ, зловживаючи службовим становищем, менеджери провели необґрунтовану закупівлю трьох апаратів ультразвукової діагностики (УЗД).

Закупівля здійснювалася з метою оновлення медичної техніки без проведення тендерних процедур. Водночас, детективи БЕБ дійшли висновку, що зазначена закупівля не була зумовлена необхідністю в проведенні діагностики чи лікуванні осіб хворих на COVID-19, та виявили інші факти, які свідчать про можливу розтрату державних коштів.

Відповідно до наданих пояснень медичних працівників медсанчастини закуплені апарати не придатні до використання, оскільки занадто застарілі та мають програмне забезпечення 2006 року. Тобто на час придбання програмному забезпеченню та апаратам в цілому було близько 14 років. Таким чином, закуплені апарати є технічно застарілими і мають набагато нижчу роздільну здатність аніж у апарата 2012 року, який перебуває на балансі ДП.

Застарілі апарати УЗД, наразі не використовуються за призначенням лікарями з часу здійснення закупівлі. Таким чином, службові особи держпідприємства за попередньою змовою групою осіб ймовірно вчинили розтрату майна на загальну суму майже 3 млн грн. За встановленими фактами детективи БЕБ відкрили кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 КК

368

EXMO affiliate program