Ґвалтував уже мертвою: на Косівщині вбивця 9-річної дівчинки отримав довічне

20 января 2022 г. в 03:01

В Івано-Франківській області до довічного ув’язнення засудили ґвалтівника, який жорстоко вбив 9-річну Мар’яну Захарук. Розслідування та розгляд справи тривали майже сім років.

30-річного Романа Ящевського було визнано винним за ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 152, п. п. 2, 4, 10 ч. 2 ст. 115 КК України.

– Йдеться про замах на зґвалтування малолітньої, що спричинило особливо тяжкі наслідки, який не було доведено до кінця з причин, що не залежали від його волі, і умисно заподіяв смерть – вбивство малолітньої дитини, поєднане із зґвалтуванням, вчиненими із особливою жорстокістю, – уточнили у суді.

Зазначимо, що аналогічний вирок (довічне ув’язнення) чоловік отримав ще влітку 2018 року. Однак тоді рішення Косівського райсуду щодо ґвалтівника було скасовано Апеляційним судом Івано-Франківської області: справу було відправлено на повторне слухання.

Історія вбивства

Жахливий інцидент стався у червні 2015 року у селі Рожнів Косівського району. Чоловік викрав дев’ятирічну Мар’яну Захарук з місцевого ринку і потягнув до чагарників.

Застосовуючи силу, він вирішив вступити з дитиною у статевий зв’язок. Чоловік схопив дівчинку за шию, закрив рот і почав роздягати: весь цей час вона пручалася та намагалася втекти.

В пориві злості та збудження підсудний задушив дев’ятирічну дитину, і лише після цього зґвалтував. Не зупиняючись на вбивстві, він познущався над тілом та обличчям дівчинки.

Під час допиту 30-річний чоловік зізнався, що наносив десятки ударів уламками шиферу та горловиною розбитої скляної пляшки.

Аби приховати злочин і залишитися непокараним, тіло закатованої дівчинки він прикрив травою та гілками.

– Обставини, що пом’якшують покарання, судом не встановлені. Обставиною, яка обтяжує покарання, є рецидив злочинів – обвинувачений раніше був вже засуджений за спробу зґвалтування, – йдеться у повідомленні суду.

Крім цього, під час винесення вироку було враховано ступінь суспільної небезпеки скоєного кримінального правопорушення.

Позицію прокуратури підтримав суд присяжних, однак наразі вирок ще не набрав законної сили.

факти

EXMO affiliate program