загрузка...

Катастрофа МН17: у Кремлі відреагували на фейкове повідомлення "Першого каналу" (відео)

11 декабря 2019 г. в 21:40

У Кремлі вважають, що фейковий повідомлення російського Першого каналу про «атаку» України на літак Malaysia Airlines МН17 не підриває довіри до державних ЗМІ Росії.

Як передає власний кореспондент УНІАН в РФ, про це заявив журналістам прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

«Це зовсім не підриває. Адже навколо таких резонансних тем і навколо такої трагедії, як та, що сталася з «Боїнгом». Важливо давати всю палітру версій. Не одну версію, як вважають за краще робити багато західних каналів, а саме палітру версій. І в цьому плані, так, якісь версії, які виходять вперед на певному етапі, потім підтверджується їх неспроможність, сумнівність і так далі. Тому і на певному етапі це цілком може бути», - сказав Пєсков, відповідаючи на питання про те, чи критично важлива помилка була здійснена «Першим каналом», і чи не підриває це довіру до державного телеканалу.

Генеральний директор російського «Першого каналу» Костянтин Ернст зізнався, що його канал поширив неправдиву інформацію про збитий малайзійський «Боїнг».

Таку заяву Ернст зробив у спілкуванні з журналістом The New Yorker.

Так, у листопаді 2014 року «Перший канал» показав так звані «сенсаційні кадри»: супутниковий знімок, нібито добутий у західних спецслужб, на якому видно, що «Боїнг» рейсу MH17 атакує «український винищувач». Даний знімок дуже швидко розпізнали як неякісний фейк.

Журналіст постави Ернсту питання, чому його канал показав подібне. Керівник «Первого канала» визнав, що це була помилка.

«Так, ми люди, ми робимо помилки, але не спеціально», - вказав він.

При цьому він відмовився визнавати офіційний звіт про трагедію, який аргументовано пов'язує знищення MH17 з бойовиками і російською зброєю.

«Ви вірите, що нідерландський звіт - це правда, а я вірю, що нідерландський звіт непрофесійний», - заявив Ернст.

Катастрофа малайзійського «Боїнга» сталася 17 липня 2014 року. Літак летів з Амстердама до Куала-Лумпур. Загинули всі 298 чоловік, що перебували на борту.

загрузка...
Загрузка...