Колишнього командира єдиного українського підводного човна підозрюють у держзраді - ДБР

7 июля 2022 г. в 01:20

Працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді капітану І рангу військової частини, що дислокувалась в АР Крим.

Про це повідомило Державне бюро розслідувань.

Зазначається, що у 2014 році під час російської окупації та блокування підводного човна "Запоріжжя" - командир здав єдину українську субмарину без бою.

Зрадивши присязі він присягнув збройним силам рф та продовжив службу у російському чорноморському флоті. Нині він на посаді заступника командира 4 окремої бригади підводних човнів Чорноморського Флоту рф воює проти України на боці окупантів.

Слідчі ДБР зібрали достатньо доказів та повідомили зраднику про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Південного регіону.

У відомстві нагадали, що раніше ДБР вже повідомило про підозру капітану російського крейсера "Адмірал Макаров" та командиру ракетного катера "Вышний Волочёк". Ці офіцери також зрадили Україну у 2014 році.

EXMO affiliate program