загрузка...

Міністр МВС Білорусі вперше «детально» прокоментував розгони протестів (відео)

14 августа 2020 г. в 14:09

Міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв прокоментував мирні протести в Білорусі. Він також попросив вибачення за те, що правоохоронці травмували «випадкових» людей. І розповів, з якою умовою відпускають цих «випадкових» людей.

Про це Караєв розповів в ефірі програми «Марков. Нічого особистого» на білоруському телеканалі ОНТ.

Він зазначив, що не хоче насильства, тому правоохоронці Білорусі завжди «намагалися обходитися якомога м’якше».

«Протягом новітньої історії Білорусі ми жодного разу не застосовували ні водомети, ні сльозогінний газ, ні інші летальні засоби, якими ми оснащені. Завжди намагалися обходитися якомога м’якше. Я не кровожерлива людина, не хочу насильства. Всі ж вони наші громадяни. У всіх родини. І діти. Та просто життя та здоров’я кожного з нас», – сказав він.

Після чого заявив, що хоче взяти на себе всю відповідальність і попросив вибачення, але тільки перед тими людьми, які випадково «опинились поруч», «не змогли відскочити».

«На жаль сила могла бути застосована «не за адресою». При будь-якій масової сутичці, при порушенні громадського порядку виходить так, що впливають на тих, хто спеціально на це йшов (на порушення – ред.), і на тих, хто опинився поруч, не пішов вчасно, не зміг відскочити. Ось за цих людей, тих, кому дісталося, за це насильство я, як командир, хочу взяти відповідальність на себе та попросити вибачення чисто по-людські перед цими людьми (випадковими жертвами – ред.)», – сказав він.

І додав, що «завжди проти будь-якого насильства над журналістами! Я за те, щоб все висвітлювалося цивілізовано».

Крім того, він висловив обурення тим, що у телеграм-каналах, які вони читали, люди закликали не застосовувати будь-які сили та дію проти правоохоронців. Вони хотіли «м’яко вимотувати».

«Ми ж все це читали. Там цілі інструкції були. Щоб це було без насильства. А просто, щоб оці от (правоохоронці – ред.) у бронежилетах, з повним оснащенням, у берцях поїздили, бігали за ними по всім вулицям, потім замоталися, а ми будемо їх ганяти без насильства. … це все роблять псевдознавці нашої тактики… Це просто інформаційна війна», – сказав він.

Крім того, міністр внутрішніх справ Білорусі, відповідаючи на запитання щодо затриманих, сказав, що всіх і кожного перевіряють. Активних і тих, хто приймав безпосередню участь у протестах, не відпускають. А «випадковим» дозволяють потім йти додому «під чесне слово».

«Ми відпускаємо під «чесне слово», що він більше туди не прийде. Ніяких погроз якихось. Задаток з нього не брали, заставу тобто…. Під чесне слово. Він обіцяє що більше не прийде (випадково затримана на вулиці людина – ред.) і ми відпускаємо», – розповів він.

Він також додав, що за три доби нібито було скоєно 11 наїздів на правоохоронців і що більше 50 співробітників міліції поранені.

«По суті, це замах на вбивство. Уявіть, яка відповідна реакція у товаришів цих військовослужбовців!».

donpatriot

загрузка...
Загрузка...