На південному фронті росіян притисли до Херсону (ВІДЕО)

13 сентября 2022 г. в 01:00

Окупаційні війська росії на правому березі Дніпра у самому Херсоні та у Херсонській області опинилися у дуже скрутному становищі - наступ ЗСУ змушує росіян починати здаватися або тікати.

На південному фронті росіян притисли до Херсону (ВІДЕО)

За даними оперативного командування "Південь" та Генштабу ЗСУ, йде наступ і на умовному херсонському фронті з просуванням на окремих напрямках на кілька десятків кілометрів. Загалом тут вже звільнено до 500 квадратних кілометрів території за останні дні.

Ще з 9 вересня почали розповсюжуватися чутки про те, що росіяни починають здаватися у полон або просити "зелений коридор" для відступу - в чому їм було відмовлено. Зараз ця інформація повністю або частково підтверджується. Зокрема, 810 окрема бригада морської піхоти (постійна дислокація у Севастополі) втратила майже 85% особового складу. У решти військовослужбовців вкрай низький морально-психологічний стан, вони масово відмовляються від повернення до зони ведення бойових дій. Офіцери російських підрозділів отримали завдання залишати позиції у будь-який спосіб, який на той час буде доступний окупантам. Вони кидають техніку, важке озброєння та запаси, а самі тікають через Дніпро всіма можливими способами при тому, що мостів через річку зараз немає, а використання плавзасобів лише під вогневим контролем ЗСУ.

Деталі - у нашому відеосюжеті про оперативну ситуацію 12 вересня.

Також відзначається, що організована оборона росіян під Херсоном відведена на тилові позиції з розрахунком на те, що їх хоч якось буде підтримувати вогнем російська артилерія з лівого берегу Дніпра - щоб компенсувати неможливість поповнення заблокованих на правому березі річки окупаційних підрозділів.

Окрім того, за результатами нічних боїв ворог втратив 10 рашистів, танк Т-72, самохідну артилерійську установку та автомашину. В районі Нової Каховки та Дар’ївки уражено 2 понтонні мости, наведені ворогом через Дніпро та Інгулець, їх подальше використання неможливе. Українською авіацією та ракетно-артилерійськими підрозділами нанесено понад сотню вогневих ударів по ворожих позиціях, районах зосередження живої сили та бойової техніки в тилу. Сили оборони здійснюють цілодобовий вогневий контроль мостів та переправ, не дозволяючи окупантам забезпечити поповнення запасів бойової техніки та боєприпасів.

uc.od.ua

EXMO affiliate program