Непритомність, судоми, кома: в Україну завезли отруєну каву

14 октября 2023 г. в 14:30

Багато українців не можуть жодного дня прожити без кави. Улюблений напій приємно зігріває, бадьорить і дозволяє розпочати новий день із новими силами. Однак, може бути й усе інакше. Вживання кави може викликати сильний головний біль, судоми, непритомність і навіть призвести до коми.

Непритомність, судоми, кома: в Україну завезли отруєну каву - today.ua

Все – через небезпечний компонент, що невідомо як опинився в партії кави, імпортованої в Україну з Німеччини, повідомляє Держпродспоживслужба.

У повідомленні наголошується, що країна походження кавових зерен – Гондурас. Проте в Україну ця кава потрапила з Німеччини. Партію органічної зеленої кави, що містить у своєму складі смертельно небезпечну отруту хлорпірифос, відправила в Україну німецька компанія Rehm & Benecke Coff., Hamburg. А в нашій країні імпортером цієї кави стало ТОВ "Кофітон", вул. Ломоносова 75 а, м. Київ, 03189.

Що з цією кавою не так?

У цьому продукті виявлено небезпечну речовину - хлорпірифос. Зазвичай таку речовину використовують для отруєння комах. Хлорпірифос відноситься до 2 класу небезпеки для людини.

Навіть мінімальна доза цього препарату може призвести до тяжких наслідків для організму людини. Ця речовина завдає потужного удару по центральній нервовій системі. Людина відчуває сильний головний біль. При сильнішому отруєнні можуть статися судоми і непритомність або навіть кома. В особливо важких випадках можливий летальний кінець.

Яким чином цей інсектицид потрапив до партії кави, невідомо. Проте за системою швидкого оповіщення для харчових продуктів і кормів (RASFF) вже передали про небезпечний продукт, що потрапив у торговельну мережу. При виявленні такого продукту його слід негайно вилучити з продажу та повідомити про це Держпродспоживслужбу.

lifestyle.today.ua

EXMO affiliate program