Підпал Су-24: у ФСБ не вірили в диверсію до останнього і дізналися про це із соцмереж (відео)

11 мая 2023 г. в 08:00

У Новосибірську про підпал бомбардувальника на території авіазаводу "Сухий" силовики дізналися з пропагандистського каналу, вирішили перевірити інформацію, вирушили на завод і з'ясували, що відео — не фейк, як стверджувалося раніше.

Російські силовики не відразу повірили, що диверсанти з Легіону "Свобода Росії" підпалили бомбардувальник Су-24 у Новосибірську. Про це 10 травня повідомляє російське медіа Astra.

Після того, як російські диверсанти опублікували відповідне відео 9 травня, кремлівський ресурс "Війна з фейками" опублікував спростування і поспішив заявити, що відео — фейк:

"Відео знято не на заводі Сухого. Це постановчий ролик, який записали в Україні… Наше джерело в адміністрації новосибірського авіазаводу повідомляє, що на території компанії "Сухий" жодних подій зафіксовано не було. Це об'єкт, що ретельно охороняється, і важко уявити, щоб по ньому могли вільно переміщатися сторонні, не кажучи вже про те, щоби там щось підпалювати, знімаючи на відео", — заявили пропагандисти.

За даними російських журналістів, пізніше співробітники УФСБ Новосибірської області побачили публікацію в соцмережах і вирушили на авіазавод. На місці вони побачили законсервований літак Су-24 1990 року випуску, у якого під лівим заднім шасі були сліди гарячої рідини та сліди підпалу. Крім того, силовики знайшли дірку у паркані діаметром близько метра. Диверсанти просто перекусили сітку Рабиця та проникли на територію авіазаводу.

Примітно, що охоронці об'єкта стверджують, що не помітили нічого підозрілого і про підпал дізналися вже від силовиків.

Як повідомляє росЗМІ, на місці виставили додаткову посаду охорони, а провести перевірку доручили начальнику відділу МВС на особливо важливих та режимних об'єктах Новосибірської області.

focus.ua

EXMO affiliate program