"Породілля з Маріуполя" засвітилася на заходах окупантів: несе дітям "русскій мір", який її ледве не вбив. Відео

3 сентября 2022 г. в 12:00

У березні 2022 року мешканка Маріуполя Маріанна Вишемирська (Підгурська) ледь не загинула під час бомбардування російськими окупантами одного з міських пологових будинків. Світлини вагітної жінки, яку українські військові виводили з розбитої будівлі, тоді облетіли світ, українці та люди з інших країн переживали за її долю.

Нині Вишемирська знімається у пропагандистських роликах окупантів і активно несе маріупольським дітям "русскій мір". Фрагмент відео з її участю з'явився у мережі.

На кадрах видно, що породілля з Маріуполя, яку в березні Росія ледь не вбила разом із ненародженою дитиною під час бомбардування пологового будинку, нині в окупованому місті активно пропагує "русскій мір".

Так, вона "засвітилася" на пропагандистському відео, знятому 1 вересня. Вишемирська прийшла до відкритої окупантами школи і роздавала дітям повітряні кульки червоного, синього та білого кольорів, які є на російському триколорі.

Вручаючи дітям кульки у кольорах окупаційного прапору, Вишемирська посміхається. Роздавши усі, вона бажає "хорошого навчального року" дітям, на голови яких росіяни місяцями скидали бомби та ракети і яких вони позбавили і домівок, і дитинства.

Нагадаємо, березні світ облетіли зроблені маріупольським фотографом Євгеном Малолєткою світлини з розбомбленого російськими окупантами пологового будинку в Маріуполі. На кількох із них було зафіксовано одну з постраждалих породіль – мешканку Маріуполя, досить відому Instagram-блогерку Маріанну Вишемирську, яка ось-ось мала народити первістка.

Ще одна жінка, яка тоді перебувала у пологовому будинку, очікуючи часу народжувати, за кілька днів померла від отриманих травм, її ненароджене дитя врятувати теж не вдалося.

Росіяни одразу ж заявили, що жодного бомбардування не було, а Вишемирська – акторка, яка "грає роль" вагітної. Її соцмережі "чуйні" громадяни РФ завалили прокльонами і погрозами.

А за деякий час з'ясувалося, що окупанти взяли Вишемирську у заручники. Родичі жінки просили волонтерів вивезти її з новонародженою дитиною із заблокованого міста на підконтрольну територію, однак зробити це не вдалося.

Натомість окупанти вивезли Вишемирську в Росію і там записали з нею "інтерв'ю". Відео містило численні склейки і мало на меті підтвердити брехню окупантів про те, що пологовий будинок не працював, натомість там начебто розташувалася база полку "Азов".

Тоді у соцмережах здійнялася хвиля обговорень, і багато хто з українців вирішив, що Вишемирську змусили брати участь у зйомках під тиском. Нині, на відміну від попереднього разу, ознак того, що жінка знову грає на руку російській пропаганді під тиском, не помітно.

обозреватель

EXMO affiliate program