"Повертайся додому й помри там". Росіянин та білорус напали на українських студентів у Швейцарії

16 августа 2022 г. в 06:40

У Цюриху (Швейцарія) 13 серпня на українських студентів напало двоє чоловіків, один із них був росіянином, а інший відрекомендувався білорусом. Про це повідомила одна із постраждалих студенток, журналістка Яна Сончковська в Instagram. Також подробиці інша постраждала студентка, Софія Сукач, розповіла "Українській правді".

Сончковська разом із Сукач і ще одним студентом, Денисом Шарлаєм, зіткнулися з росіянином та білорусом у центрі Цюриха 13 серпня.

"Коли ми йшли до станції, то почули мову, яка була схожа на щось знайоме. Денис спитав: "Це білоруська чи російська?" Ми між собою говорили, що мова схожа на білоруську. Тут ці чоловіки підходять і кажуть: "Ні, це російська", – розповіла Сукач.

Між компаніями зав'язався діалог, поки вони йшли містом. Один із чоловіків сказав, що він із Москви, а другий відрекомендувався білорусом. Росіянин почав розмову з Шарлаєм і Сончковською, а білорус – із Сукач.

Росіянин, говорячи англійською, казав українцям, що розуміє їхню нелюбов до Росії, але запевняв, що "це все політики" і "прості люди тут ні до чого".

Водночас білорус запитав у Сукач про її вік і намагався дізнатися, навіщо вона приїхала до Швейцарії. Дізнавшись, що їй 20 і до Швейцарії вона втекла від війни й навчається тут на журналіста, він спитав: "А навіщо?" Українка відповіла, що хоче висвітлювати правду, на відміну від російських пропагандистів. Почувши це, він почав звинувачувати дівчину в тому, що вона засуджує його мову та мову його друга.

"Ти приїхала сюди щемити мою мову! Ти, с...ка, принижуєш росіян, я тут із 95-го, а ти, 20-річна, не маєш права принижувати мене. Я тут живу, ви мене утискаєте", – закричав він і притис українку до стіни.

Друзі Сукач заступилися за неї, і тоді нападник узявся за Шарлая. Дізнавшись, що він українець, чоловік ударив його по обличчю, а потім у плече. Від цього моменту Сончковська почала знімати те, що відбувається на відео. У кадр потрапив момент, де дівчина говорить про бомбардування її країни росіянами, а нападник відповідає: "Повертайся додому й помри там".

Після цього до компанії підійшли дівчата, які почали просити не публікувати запису в інтернеті, а Сончковська пригрозила, що викличе поліцію. Телефонувати правоохоронцям також хотів перехожий, але російськомовні чоловіки швидко зникли в натовпі. Зрештою студенти все ж таки вирішили звернутися із заявою до поліції.

"Коли вам наступного разу захочеться сказати: "Не всі росіяни. Це тільки війна [президента РФ Володимира] Путіна", прошу згадати цю мою ситуацію і пам'ятати: Білорусь так само відповідальна за кров українців, як і Росія", – підсумувала Сукач у Twitter.

EXMO affiliate program