Путін хоче отримати "реванш": Піонтковський заявив, що від фіналу війни в Україні залежить доля світу (відео)

5 августа 2022 г. в 22:51

Війна в Україні виходить на вирішальну фазу – спробу двох сторін наступати в районі Херсона. Підсумок цієї битви визначить не лише долю військового протистояння на території України, а й "долі всього світу".

Таку думку в інтерв'ю журналістці Наталі Влащенко озвучив російський опозиційний політолог і публіцист Андрій Піонтковський. Запис розмови опубліковано на YouTube-каналі "Власть & Влащенко".

Як сказав він, зараз світ спостерігає "найгострішу фазу "четвертої світової війни", оголошеної Путіним Заходу як своєї спроби реваншу за поразку Радянського Союзу в "третій холодній світовій війні".

На думку Піонтковського, НАТО та його генсек Єнс Столтенберг виявили певну нерішучість у цій ситуації.

"Хто породжує цю небезпеку? Хто загрожує світові ядерною війною? Як цьому протистояти? Яку зброю потрібно послати Україні, яка захищає весь західний світ і весь цей північноатлантичний пакт? Ось про це Столтенберг якось не наважується говорити прямо", – зазначив публіцист.

Він вказав, що британський прем'єр-міністр, якого вже називають наступним генеральним секретарем Альянсу, невипадково в найгостріший момент закликав створити військовий союз Англії, Польщі, України та Прибалтійських країн.

"Тобто тих держав, які реально готові боротися з наступом Путіна на вільний світ", –підкреслив Піонтковський.

Він заявив, що ЗСУ чекають на вирішальну сутичку. "Обидві сторони заявили, що вони мають намір вести наступ у районі Херсона. У серпні, максимум у вересні, ми побачимо результат цієї дуже важливої фази війни", – сказав політичний діяч.

Піонтковський наголосив, що цивілізований світ вірить в українську перемогу і "ця перемога вирішить результат цієї війни".

Крім того, впевнений він, від результатів російсько-української війни залежать "долі світу". "Я не перебільшую", – зазначив публіцист.

"Залежать від такого простого параметра – кількості HIMARS... Це справді так", – додав він.

Політолог вказав на те, що та кількість HIMARS, яку вже має Україна, допомогла змінити ситуацію на полі бою, проте для більш впевнених дій ЗСУ потрібно близько 100 одиниць такої зброї. "Зараз маховик запрацював у бік збільшення цієї допомоги", – підсумував Піонтковський.