Путін підготував усі необхідні складові для майбутньої громадянської війни (відео)

21 ноября 2022 г. в 17:00

Війна проти України не лише вбиває тисячі людей, пожирає величезні матеріальні ресурси, руйнує зв'язки Росії з рештою світу та знищує етичні цінності росіян, а й закладає основи майбутньої громадянської війни, повідомляє «Нова газета».

Згідно з цитованим виданням, не так вже й важливо, чи станеться це через рік, чи два. Важливо те, що з кожним днем це стає все більш неминучим.

Громадянська війна «регіон проти регіону» у Росії практично неможлива. Проте можлива громадянська війна іншого характеру. Така, що мала місце у 1990-ті роки в Красноярську та Єкатеринбурзі, Кемерово та Нафтоюганську між різними бандами та правоохоронними органами, як державними, так і приватними, за доступ до фінансових потоків промислових активів та природних ресурсів. Тільки цього разу, на відміну від 1990-х років, братиме участь набагато більше людей із військовим досвідом. І вони будуть значно краще озброєні.

Однак різке збільшення кількості людей з військовим досвідом та кількості бойової зброї, доступної громадянам, — не єдиний чинник, який провокує війну, стверджує «Нова газета». Важливішим є розвал державних інститутів, який ми вже спостерігаємо: поява приватних армій, не підзвітних Міноборони, участь ФСБ, міліції та судових органів у незаконних політичних переслідуваннях, створення воєнізованих формувань під формальним та фактичним командуванням регіональної влади тощо.

Все це накладатиметься на поширення невиконаних обіцянок як матеріальних, так і «моральних». Озброєні люди спробують захопити офіс «Газпрому» не лише тому, що мають зброю та досвід, а й тому, що вони не отримають ні дострокової пенсії, ні допомоги з інвалідності, ні навіть пошани та поваги. Економічна криза, яка прийшла на зміну десятирічному застою, тільки починається, і, звичайно, колись державі доведеться перестати виплачувати щедрі пенсії та допомоги ветеранам. А не платити озброєним людям небезпечно.

Перші постріли в цій війні вже пролунали — поки що тільки на словах. Минулого тижня багато ЗМІ цитували відповідь Євгена Пригожина, засновника та лідера групи «Вагнер» — приватної військової компанії, яка бере активну участь у війні в Україні.

Продюсер підконтрольного державі телеканалу RT поставив таке запитання: «Як Ви вважаєте, у чому причина того, що найбагатші люди країни часто ігнорують військову ситуацію, іноді навіть допомагаючи іншій стороні?».

Відповідь Пригожина була такою:

«Причина у безкарності. Ми повинні привести в дію важелі та механізми для тотального “знищення” цих людей як підприємців. До них мають бути негайно застосовані сталінські чистки».

Насправді Пригожин вже наводив приклад: афілійований з «Вагнером» Telegram-канал нещодавно опублікував відеозапис, на якому зображено жорстоку кару ув'язненого Євгена Нужина кувалдою.

Найбагатші люди Росії — це не лише нечисленні олігархи, що залишилися з 1990-х. Серед них і найближче оточення Путіна, а також директора найбільших держкорпорацій: «Газпрому», «Роснафти», «Ростеху», «Сбербанку». Звичайно, слова Пригожина поки що лише слова. Але коли війна закінчиться і державні гроші, які використовуються для фінансування військових кампаній, закінчаться, «Вагнер» та інші приватні військові компанії стануть природними конкурентами за контроль над фінансовими потоками.

Як уряду слід реагувати на колишніх військових, які претендують на контроль над фінансовими потоками та активами? Збройна людина, яка забирає в іншого її майно — державне чи приватне, є злочинцем. Здавалося б, цим мають займатись правоохоронні органи.

Однак це ще один наслідок війни — не буде правоохоронних органів, здатних боротися із приватними арміями та солдатськими союзами. Росгвардія частково розгромлена, частково деморалізована. Репутація ФСБ зіпсована і в очах еліти, і в очах суспільства — зараз вона гірша за репутацію КДБ у 1991 році.

Жодна служба безпеки не може довго витримувати одну силу — коли закінчаться гроші на високі зарплати, вони перестануть функціонувати, як це було у 1980-х. Спецслужби перетворяться на конкурентів у процесі перерозподілу багатства, поряд із військовими та злочинцями.

Наступна громадянська війна має три складові — помилкові обіцянки, приватні армії та розвал правоохоронних органів, пише видання, додаючи, що президент Росії Володимир Путін уже підготував усі три складові.

epochtimes.com.ua

EXMO affiliate program