19 марта 2023 г. в 11:30
Верховний суд Росії визнав військовий підрозділ ЗСУ “Легіон “Свобода Росії” терористичною організацією. Слідство впевнене, що це об’єднання було створено для вербування росіян для участі в бойових діях на боці України. Триває в Росії так звана боротьба з фейками, інформує uatv.ua.
У Хабаровську 5,5 років умовно отримав російський військовий Данило Фролкін. Раніше він зізнався у вбивстві мирного жителя в Україні, проте судили його не за вбивство, а за статтею про “військові фейки”.
“У серпні 2022 року Фролкін, який брав участь у бойових діях в Україні, зізнався журналістам видання “Важные истории” в мародерстві та вбивстві мирного жителя в селі Андріївка Київської області. Село було окуповано в лютому-березні 2022 року. Повернувшись з України в Росію, Фролкін звільнився з армії, але потім повернувся на службу. У грудні 2022 року стало відомо, що проти нього порушили справу про “військові фейки”, — пише видання BBC News.
14 діб за демонстрацію екстремістської символіки отримав колишній мер Єкатеринбурга Євген Ройзман. За версією слідства, він опублікував у соцмережі ролик “За що Путін саджає Навального?”, у якому демонструвався значок “Фонду боротьби з корупцією”. Цей фонд у РФ визнано екстремістським.
“Хтось написав донос, що він розмістив у ВК екстремістську символіку, мабуть, там перепост від Олексія Навального. Проблема в тому, що Ройзман не зареєстрований у ВК. Просто жодного разу в житті не заходив. Перепост було зроблено в групі “Євген Ройзман”, до якої він стосунку не має і знати не знає, хто це зробив. Таких груп у ВК — близько 20″, — розповіла в інтерв’ю “Настоящему времени” Юлія Крутєєва, дружина Євгена Ройзмана.
Матір заарештованої в Ярославлі активістки Валерії Зотової звинуватили у виправданні тероризму і в закликах до екстремізму в інтернеті. Зотовій-старші закинули два коментарі, в одному з яких вона нібито написала слова “росіяни” і “ядерка”. Раніше її дочку Валерію заарештували у справі про “спробу підпалу” пункту збору допомоги мобілізованим.
Не втрачають популярності в Росії дві статті: “дискредитація” і “фейки” про російську армію.
“Ті дії влади, ті законодавчі ініціативи, які Держдума в спішному порядку ухвалює, я маю на увазі поширення відповідальності за так званими статтями про “фейки”, тепер не тільки на військовослужбовців, а й на всіх учасників СВО, на ув’язнених пригожинських. Усе це свідчить про те, що влада збирається посилювати контроль над населенням Росії, оскільки ці закони — не тільки міра відповідальності, але це й інструмент цензури”, — зазначив російський адвокат Микола Полозов.
Самарського комуніста, який слухав послання Путіна з локшиною на вухах, оштрафували на 150 тис. руб. у справі про “дискредитацію” російської армії. У Москві суд заочно заарештував медіаменеджера Іллю Красильщика у справі про поширення “фейків” про російську армію. А ось подружня пара Олександр Мартинов і Людмила Разумова отримала реальні терміни через антивоєнні публікації в соціальних мережах і графіті.
“Разумовій призначили сім років колонії загального режиму, Мартинову — шість із половиною років. Їх визнали винними в розміщенні “фейків” про армію та вандалізмі з мотиву політичної ненависті. За версією слідства, подружжя залишало антивоєнні графіті в селах і селищах Тверської області. Зокрема, вони за допомогою трафарету залишили малюнок “у вигляді злиття В. В. Путіна та А. Гітлера”. Обвинувачені також писали антивоєнні написи на стінах житлових будинків і магазинів, наприклад, фрази: “Путлер капут”, “Путін — це війна” і “Україно, пробач нам”, — повідомляє “ОВД-Інфо” з посиланням на адвокатів засуджених.
А суд у Калузькій області оштрафував на 5 тис. руб. депутата Олександра Лепендіна за те, що той не встав під час виконання гімну Росії. Сам депутат заявив, що не міг підвестися, оскільки у нього боліли ноги після тренування.