Росія погрожує Грузії новою війною — чому мовчить Тбілісі: подробиці (ВІДЕО)

26 августа 2023 г. в 20:40

Росія продовжує погрожувати сусіднім державам анексією територій. Експрезидент РФ, а нині — заступник голови Ради безпеки Дмитро Медведєв у статті, опублікованій у російському виданні “Аргументы и факты”, надав власні оцінки російсько-грузинській війні 2008 року і порівняв її з повномасштабним вторгненням до України у 2022-му році. Медведєв заявив, що Грузію “пора лікувати від русофобії”, і пригрозив анексувати окуповані Росією території. Подробиці — в матеріалі uatv.ua.

Ослаблена війною проти України, Росія намагається зберегти залишки впливу в регіоні. Звідси — агресивні заяви Дмитра Медведєва, впевнені експерти.

“Послаблена Росія, послаблений Кремль хоче вкотре шантажувати, наприклад, ті держави, які, як вважає РФ, це її, так би мовити, зона найвищого впливу. І тим паче, що зараз загострюється ситуація на Кавказі у зв’язку з Лачинським коридором і там, як то кажуть, криза в нашому регіоні може ще вплинути на ситуацію в Грузії і так далі. Думаю, що нині Кремль починає свою гру на Кавказі на тлі війни і вторгнення в Україну, на тлі того, що Росія слабшає і її позиції стають дуже хиткими в контексті пострадянського простору”, — каже політолог Вахтанг Маїсая.

Російська політична верхівка прагне підняти градус імперських настроїв. І переконати росіян у тому, що Москва все ще здатна впливати на міжнародну політику.

“Періодичні загострення заяв про те, що Росія приєднає або окуповані території Грузії, або щось подібне зробить у Придністров’ї, або Африці чи ще десь, це, як уколи наркотику для російської величі. Коли починається ломка і необхідна нова ін’єкція, випускається “алко-Дмитрий” або хтось інший, хто починає робити подібні заяви. І тут не варто недооцінювати Росію, адже, насправді, і дипломатичний вихлоп після цього є. Російські експерти, дипломати на різному рівні кажуть — дивіться, у Росії ще є механізми, щоб створити проблеми”, — зазначає політолог Олег Саакян.

Нагадав у своїй статті Медведєв і про неприпустиме, на його думку, прагнення Грузії стати членом НАТО і заявив про, нібито, “сплески русофобії” в країні.

У звичній для Кремля манері експрезидент Російської Федерації спробував залякати Грузію, мовляв, повторення подій 2008-го року ми не хочемо, але якщо виникнуть загрози — зволікати не станемо. Що саме він мав на увазі під погрозами — не уточнив. Зате однозначно дав зрозуміти — у випадку незговірливості, Росія анексує Абхазію і Південну Осетію.

“Це такий сигнал, мовляв, так, в Україні у нас зараз дуже важка ситуація, але, як казав один із героїв нашого улюбленого літературного твору, товариш Остап Бендер, у нас довгі руки. Найцікавіше, що в окупованій Абхазії сепаратисти навіть цю пропозицію прийняли, я б сказав, у штики, на відміну від Тбілісі. Офіційний Тбілісі і влада Грузії чомусь промовчали”, — каже Маїсая.

Ні президент, ні прем’єр-міністр Грузії не відповіли на відкриті погрози територіальній цілісності держави від офіційної особи — заступника голови Ради безпеки Росії. Заяву зробили лише в грузинському Міністерстві закордонних справ і закликали до мирного врегулювання конфлікту.

“Грузія неухильно дотримується політики мирного розв’язання конфлікту і цим шляхом забезпечення деокупації територій Грузії, примирення і мирного співіснування між населенням, роз’єднаним внаслідок війни”, — йдеться у заяві грузинського МЗС.

Грузинська влада у складній позиції, вона намагається балансувати і таким чином Росія натякає їй, що в будь-який момент може створити додаткові проблеми, зазначає Саакян.

“Я думаю, що грузинська влада не боїться подібних заяв, уже не кажучи про грузинське суспільство, в якому це викликає не більше, ніж роздратування”, — наголошує політолог.

Громадяни Грузії налаштовані рішуче і до компромісів не готові. Згідно з останніми соцопитуваннями, 78% респондентів негативно ставляться до безвізового режиму з Російською Федерацією. Абсолютній більшості громадян Грузії не подобається, що росіянам дозволено купувати нерухомість у їхній країні та реєструвати там підприємства. 38% опитаних вважають, що російських туристів не можна пускати до Грузії доти, доки РФ не поверне окуповані території.