загрузка...

Розрив легенів при COVID-19 - часте явище: що категорично не можна робити (відео)

11 ноября 2020 г. в 16:10

Лікар пояснила, чому при коронавірусі часто відбувається розрив легенів і як цього уникнути.

Коронавірус 2020 в Україні заразив за добу ще +10 611 осіб, загальне число інфікованих COVID-19 у країні склало 489 808 осіб.

Одне з найсерйозніших ускладнень після COVID-19 – це запалення легенів. У більшості випадків це призводить до розриву легені. Найчастіше пацієнти при цьому вмирають.

Лікарі зізналися, що стикаються з подібним вперше за всю свою практику.

"Розрив легені буває досить часто. Викликано це особливістю ураження саме тканин легені. Ні при одному іншому захворюванні, будь то бактеріальна або вірусна пневмонія, ми такого не бачили. Вірус COVID-19 вражає стінки альвеол. Міжальвеолярний простір стоншується, відбувається крововилив. І тому альвеоли стають дуже тонкими. Відбувається це при глибокому вдиху", - цитує РИА Мелітополь завідуючу відокремленим підрозділом "Інфекційна лікарня" ТМО "Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги" Тетяну Лобанову.

Найчастіше розрив легені відбувається через фізичне навантаження. Саме тому подібні навантаження заборонені під час лікування і ще місяць після нього. Наприклад, тим, хто перехворів коронавірусом, не варто надувати повітряні кулі – це загрожує їм пневмотораксом.

"Для того щоб не було розриву легені, хворим потрібен охоронний режим під час лікування і ще до місяця після лікування. Якщо збільшується фізичне навантаження, то частішає і поглиблюється дихання. При цих факторах може статися т. зв. пневмоторакс", - пояснила Лобанова.

glavred.info

загрузка...