Сітки заплуталися та нічого не зупинять: на пляжах Одеси протимінний захист вийшов з ладу - відео

18 августа 2023 г. в 12:30

В Одесі, де в останній місяць літа влада вирішила відкрити пляжі для туристів, все ще небезпечно купатися. Там встановили протимінні сітки, які наразі заплутались і більше не виконують свої функції. Це наражає відвідувачів пляжів на небезпеку з огляду на російські міни в морі.

Про це повідомив голова організації "Зелений лист" еколог Владислав Балінський. Він оприлюднив відео, де особисто перевірив якість безпеки пляжів.

У своєму дописі він нагадав про заяву очільника Одеської ОВА Олега Кіпера, який запевнив, що пляжі, відкриті для відпочивальників, повністю безпечні й обладнані протимінними загороджувальними сітками.

"Знаючи, що програма з моніторингу стану морської води в Одесі існує виключно у вигляді напису "Моніторинг морської та питної води" на сайті міськради, я засумнівався, звісно, й в протимінної безпеці. Попірнав на інклюзивному пляжі (Caleton) і зафіксував, що ці самі сітки не працюють. Вони заплуталися на більшій протяжності пляжу", - йдеться у повідомленні.

Еколог наголосив, що треба полагодити сітки та зробити пляжі дійсно безпечними. За його словами, він не проти туризму, а тільки проти загрози для безпеки громадян.

"Хочу, щоб мене правильно зрозуміли, я не проти, щоб люди могли відпочити, а бізнес заробити. Я проти того, щоб популізм та лобізм бізнесу з боку відповідальних чиновників ставив під загрозу безпеку громадян. Організуйте моніторинг морської води з можливістю віддаленого публічного доступу до бази даних, облаштуйте нормальне протимінне загородження і лобіюйте собі на здоров'я", - додав Балінський.

Відкриття пляжів в Одесі

Через теракт на Каховській ГЕС якість води у Херсонській, Миколаївські області значно погіршилась, тому українцям прогнозували спалах нових інфекцій аж до появи холери. А відпочинок на пляжах Одеси довгий час залишався небезпечним.

Фахівці зазначали, що у воді на чорноморському узбережжі виявлено холероподібні вібріони. Збудники не викликають холеру, але підвищують ризик гострих кишкових розладів. Причому для того, щоб підхопити хворобу не обов'язково купатися. Можна просто полежати на зараженому піску. Проте, останнім часом ризик захворювань майже зник, але проблема з російськими мінами нікуди не поділась.

Але нещодавно, очільник Одеської ОВА Олег Кіпер заявив, що одеські пляжі можуть відкритись для туристів. Вже 12 серпня в Одесі офіційно відкрили зони для купання та оздоровлення. Їх наразі шість, але згодом кількість буде збільшена.

informator.ua

EXMO affiliate program