Скандальний суддя з Полтави пішов на пенсію та довічно отримуватиме щомісяця 100 тисяч гривень

15 сентября 2023 г. в 16:37

Вища рада правосуддя відправила у відставку суддю Полтавського апеляційного суду Василя Маліченка, який побив та подряпав колегу в суді. Тепер суддя довічно щомісяця отримуватиме пенсію на суму близько 100 тисяч гривень. Про це повідомили у «Слідство інфо».

Відомо, що у 2017 році Василь Маліченко хотів стати суддею у Верховному Суді, через що його перевіряла Громадська рада доброчесності. Під час перевірки ГРД виявила факти, які свідчать, що Маліченко не може посісти у Верховному Суді.

У своїй декларації Маліченко зазначав, що не використовував свого статусу для отримання будь-якої вигоди. Проте ГРД дізналося, що це не правда, оскільки 2010 по 2011 рік він жив у нарадчій кімнаті суду, де і працював. До цієї кімнати судді мали йти, щоб зважити усі «за» і «проти» перед винесенням свого рішення, але через Маліченка судді втратили робоче місце. До цього ж він під час свого проживання у суді використовував електроенергію та інші ресурси, які оплачувалися за державний кошт.

Тоді, щоб розв’язати проблему із відсутністю нарадчої кімнати, Маліченко видав наказ про знищення кімнати для арештованих й створення на її місці нової нарадчої кімнати.

Крім того, Василь Маліченко побив свого колегу прямо на робочому місці. За словами постраждалого судді, Василь Маліченко підбіг до нього, почав його фізично тримати, завдав удар ногою і подряпав обличчя. При цьому суддя був у мантії та з нагрудним знаком.

Василь Маліченко під час співбесіди з представниками ГРД сказав, що на нього не скаржились в правоохоронні органи за будь-які прояви насилля. Він збрехав, оскільки суддя, якого побив Маліченко подав заяву до поліції, й на місце бійки приїжджали поліцейські.

Також виявилося, що суддя Маліченко затягував справи щодо адміністративних правопорушень.

— Колегія під головуванням Маліченка затвердила домашній арешт для 48-річного ґвалтівника, жертвами якого стали власна донька та 9-річна онука його співмешканки. Інший член колегії суддя Оксана Корсун була категорично проти такої м’якості та написала окрему думку. Зараз ґвалтівник уже засуджений до 7 років, — розповів полтавський журналіст-розслідувач Ігор Гавриленко.

Ще є свідчення, що Маліченко скасував відсторонення від посади підозрюваної у хабарництві керівниці райвідділу Держгеокадастру не зважаючи на те, що вона чинила тиск на свідків.

Попри це все, суддя залишився на своїй посаді та 9 травня 2023 року пішов у відставку. Тепер держава зобов’язана Маліченку вже як судді у відставці довічно щомісяця виплачувати близько 100 тисяч гривень з бюджету.

https://www.slidstvo.info

EXMO affiliate program