Суд на Хмельниччині призначив 5 років тюрми солдату за спізнення з відпустки

24 октября 2023 г. в 20:55

На Хмельниччині судили військовослужбовця з Одеси, який після відпустки не з’явився у військову частину. Свій вчинок чоловік пояснив тим, що під час відпустки його побили. Суд визнав його винним у самовільному залишенні військової частини і призначив п’ять років тюрми.

Як йдеться у вироку Ярмолинецького райсуду, 12 квітня солдату Олександру К. дали відпустку на десять днів, з урахуванням ще два дні на дорогу. Відтак повернутись на службу він повинен був 24 квітня. Однак, у цей день він так і не прийшов. У матеріалах справи вказано, що чоловік проводив час на власний розсуд до 11 травня.

Щодо військовослужбовця відкрили кримінальне провадження за ч.5 ст. 407 ККУ (самовільне залишення військової частини), санкція якої передбачає від п’яти до десяти років тюрми.

На судовому засіданні, яке відбулося 20 жовтня, чоловік визнав провину. Розповів, що на службу пішов у квітні 2022 року та півроку перебував на передовій. У квітні 2023 року йому дозволили поїхати у відпустку. Чоловік скористався можливістю і поїхав додому в Одесу.

«Після народження доньки він близько 15 років не вживав алкогольні напої, але, прибувши у відпустку, знову почав їх вживати, перебував у запої, під час якого його побили. За медичною допомогою він не звертався. Це стало причиною невчасного з’явлення до місця служби. У зв’язку із цим керівництво призупинило його службу та рекомендувало чекати повідомлення з ДБР. Намагаючись отримати документи, які стосувались його контузії, він поїхав у Дніпро, де у нього викрали кошти і він не мав можливості вчасно з’явитись до ДБР, а тому перебуває під вартою», – описав ситуацію обвинувачений.

Суддя Андрій Соловйов визнав чоловіка винним у самовільному залишенні військової частини. При призначенні покарання він взяв до уваги те, що чоловік негативно характеризується за місцем служби, брав участь у бойових діях, раніше судимостей не мав. Тож чоловікові призначили п’ять років ув’язнення. Це мінімальне покарання, передбачене статтею.

Вирок поки не набрав законної сили, обвинувачений може подати апеляцію.

zaxid.net

EXMO affiliate program