Супроводжував «клієнтів» до сусідньої країни в обхід пунктів пропуску: у Болградському районі затримали місцевого жителя

6 мая 2023 г. в 22:42

Правоохоронці встановили, що 31-річний житель одного з прикордонних населених пунктів Болградщини, добре знаючись на місцевості, вирішив підзаробити на громадянах, які хочуть виїхати за кордон, але обмежені у цьому праві у зв’язку із введенням в Україні правового режиму воєнного стану. Про це повідомляє Національна поліція в Одеській області, передає bessarabia.ua.

Чоловік змовився з чотирма жителями Одещини та Львівщини за грошову винагороду організувати їм переправлення до сусідньої країни. Правопорушник зустрів чоловіків в Одесі, де отримав від них загалом 3000 доларів США завдатку. Ще якусь частину грошей він мав отримати безпосередньо під час перетину державного кордону України.

На маршрутці міжміського сполучення вони дісталися до визначеного населеного пункту і вночі рушили до кордону в обхід пунктів пропуску, але натрапили на прикордонників.

«Відносно «ухилянтів» були складені адміністративні матеріали за ч. 2 ст. 204-1 КУпАП за спробу перетину державного кордону України, вчинену групою осіб. Чоловіку, який їх супроводжував, слідчі поліції під процесуальним керівництвом Болградської окружної прокуратури висунули обвинувачення в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництві такими діями або сприянні їх вчиненню порадами, вказівками, вчиненими щодо кількох осіб, або за попередньою змовою групою осіб, вчинені з корисливих мотивів. Цей злочин передбачений ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України і карається позбавленням волі на строк від семи до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна», – зауважив начальник відділення № 2 Болградського РВП полковник поліції Олександр Бодюл.

EXMO affiliate program