Трагедія на весіллі в Іраку: внаслідок пожежі загинуло понад 100 осіб, ще сотні – постраждали (відео)

27 сентября 2023 г. в 18:00

В іракській провінції Найнава напередодні, 26 вересня, на вечірці з нагоди весілля сталась пожежа. Вогонь, що охопив увесь великий святковий зал, забрав життя понад сотні гостей, ще як мінімум 150 осіб отримали ушкодження, пише reuters.

Попередня причина займання – необережне поводження з піротехнічними засобами, а саме феєрверками, в закритому просторі. На кадрах, які показав курдський телеканал “Рудав” можна побачити мить, коли феєрверк злітає з підлоги залу і підпалює люстру.

Місцева влада офіційно підтвердила загибель 113 осіб. Державні ЗМІ країни пишуть про як мінімум 100 загиблих та 150 поранених. Водночас в організації Червоного Півмісяця Іраку заявили, що кількість жертв трагедії становить 450 людей.

Іракські журналісти розповіли, що будівля, в якій проходило святкування, було зведено з легкозаймистих будівельних матеріалів, що прискорило процес розповсюдження вогню. Правоохоронні органи вже заявили про взяття під варту чотирьох власників закладу.

В департаменті охорони здоров’я провінції розповіли, що багато з постраждалих потрапили до лікарень з серйозними опіками – від 50% до 60%, серед них є діти.

Видання наголошує, що після десятиліть збройних конфліктів на території Ірану в країні досить мало уваги приділяється дотриманню стандартів безпеки як в будівельному, так і в транспортному секторах. У населених пунктах держави часто виникають смертності пожежі. Так, для прикладу, у 2021 році влітку через займання в “ковідному” відділені однієї з лікарень на півдні Іранку загинуло більш як 60 людей.

EXMO affiliate program