12 августа 2023 г. в 12:06
Про це пишуть ceskenoviny.cz.
За даними поліції, підозрюваний у ніч проти 8 серпня виманив дівчину на прогулянку в ліс у місті Пльзень, що на заході Чехії. За неофіційною інформацією, їй 15 років.
Дівчина погодилася піти з хлопцем, оскільки була з ним знайома. Під час прогулянки він зв’язав їй руки, заклеїв рот скотчем і зґвалтував, а потім завдав їй порізів і став погрожувати вбивством. Далі хлопець загорнув дівчину в пакети та скинув зі схилу.
За словами дівчини, вона імітувала смерть, що начебто врятувало їй життя. Після того, як хлопець пішов, вона втекла з місця події та викликала швидку медичну допомогу.
Поліція зазначає, що підозрюваний — іноземець, але не вказує країну походження. Однак міський голова Пльзеня Роман Заржицький сказав, що затриманий є українцем, але не біженцем.
Тим часом у соцмережах користувачі закликають до суворого покарання, пишуть гнівні коментарі та навіть обговорюють скликання демонстрацій проти українців.
Міський голова Пльзеня, а також міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан застерігають від насильства, поширення ненависті та узагальнення, а також закликають людей дозволити правоохоронцям виконати свою роботу.
Посольство України в Чехії засудило насильницький акт та висловило щирі співчуття постраждалим.
«Винуватець має бути покараний за свій вчинок відповідно до чинних правових норм Чеської Республіки», — написали на сторінці facebook посольства.
За інформацією «Чеських новин», офіційно акцій протесту у Пльзені у ці вихідні не оголошували. А втім, працівники поліції опрацьовують інформацію про можливу демонстрацію чи громадський протест і перевіряють її.
«Поліція готова забезпечувати громадський порядок, безпеку та безперебійність дорожнього руху та, у разі потреби, виявляти та розкривати можливі протиправні дії», — зазначила речниця поліції.
Ставлення до українців у Чехії
За даними ООН, станом на 30 липня у Чехії знайшли прихисток понад 358 тисяч українських біженців.
Центр вивчення громадської думки Чехії (CVVM) у червні повідомляв, що 56% громадян Чехії погоджуються з тим, що їх країна приймає біженців з України.
11% громадян виступають навіть за те, щоб українські біженці залишилися в Чехії назавжди. Однак 71% віддає перевагу лише тимчасовому прихистку.