У Києві заарештували активи білоруського підприємства на 4 мільярди гривень

16 июня 2022 г. в 14:41

У Києві правоохоронці заарештували активи ще одного білоруського підприємства на суму 4 мільярди гривень.

Про це Офіс генерального прокурора повідомляє у Телеграмі.

За клопотанням прокурорів Подільської окружної прокуратури міста Києва арештовано корпоративні права підприємства-резидента республіки білорусь у вигляді статутного капіталу в розмірі майже 1 млрд грн, а також нерухоме та рухоме майно підприємства орієнтованою вартістю 3 млрд грн.

Наразі вживаються заходи щодо передачі цього майна в управління АРМА.

Окружна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України та зловживання повноваженнями юридичною особою (ч. 2 ст. 110-2, ч. 2 ст. 364-1 Кримінального кодексу України).

За даними слідства, на території України функціонує білоруське підприємство, яке надає послуги у сфері добування нафти та природного газу. У своїй діяльності воно використовує обладнання Республіканського унітарного підприємства «Бєлоруснафта».

У межах слідства правоохоронці досліджують діяльність цього підприємства в частині можливого сприяння рф під час підготовки та проведення агресивної війни проти України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими УП ГУ Нацполіції у м. Києві за матеріалами Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України.

Як повідомляв Укрінформ, у червні правоохоронці заарештували понад 17 млн грн і корпоративні права на ще понад 3 млн грн, які належать білоруській нафтовій компанії.

ukrinform.ua

EXMO affiliate program