У Мелітополі трьох полонених окупанти закатували до смерті (відео)

11 декабря 2024 г. в 08:20

Сьогодні в День прав людини в Запорізькому центрі солідарності журналістів говорили про цивільних полонених Мелітополя. Насамперед про журналістів, які перебувають у катівнях російських в'язниць.

За даними координаторів служби пошуку «Викрадені мелітопольці» в Мелітополі задокументовано 352 випадки затримання цивільних. Серед них 6 журналістів:

  • Ірина Левченко - член НСЖУ
  • Георгій Левченко - адміністратор ТГ-каналу РІА-Мелітополь
  • Анастасія Глуховська - журналіст сайту РІА-Мелітополь
  • Влад Гершон - адміністратор ТГ-чату «Мелітополь - це Україна»
  • Яна Суворова - адміністратор ТГ-чату «Мелітополь - це Україна»
  • Євген Ільченко - адміністратор ТГ-каналу «Мила тополя»

- Загалом, з усіх викрадених 211 звільнено. 141 людина в полоні. Відомо, що троє вже померли в полоні. Ми знаємо про місце знаходження тільки 82 осіб. А от, де перебувають 59 полонених і про стан їхнього здоров'я нам нічого не відомо. 46 осіб зараз або судять, або вони отримали великі терміни за законами РФ. Понад 17 осіб занесено до списку Росфінмоніторингу з позначкою «терористи-екстремісти», - каже координаторка проєкту Наталія Прийма.

За інформацією журналістки з Мелітополя Світлани Залізецької, журналісти і чиновники були першими, до кого окупаційна влада прийшла після захоплення території.

- Усі вони були в списках. Ставилася умова - або ви працюєте з нами, або не працюєте. Це була перша вимога. За тими, хто сказав, що не працюватиме, встановлювали стеження. Так, були затримані 2023 року: Георгій Левченко та Анастасія Глуховська.

Робота редакції тепер полягає не тільки в інформуванні про життя в окупації, а й у пошуку полонених колег.»

Наразі Георгія Левченка утримують у Маріупольському СІЗО. Його звинувачують за трьома статтями КК РФ. Щодо місця перебування Анастасії Глуховської, то відомо, що з Мелітополя її етапували до СІЗО Таганрога. Однак куди перевели далі не відомо.

ria-m.tv

EXMO affiliate program