загрузка...

У порту Миколаєва два роки зберігають 3200 тон простроченої аміачної селітри, – активіст (відео)

6 августа 2020 г. в 09:30

У Миколаївському порту протягом двох років на зберіганні лежить 3200 тон простроченої аміачної селітри, що значно більше, ніж вибухнуло у порту Бейрута.

Про це повідомив голова громадської організації "Центр аналітичних досліджень" Андрій Сенченко у Facebook, передає Depo.ua.

Він повідомив, що у 2018 році до Миколаєва прибув вантаж із аміачною селітрою, який арештували через "простроченість" товару.

"18.09.2018 року судно Тузла з 3200 тоннами "простроченої" селітри зайшло в Миколаївський морський порт на 12 причал. Почалося покладене за процедурою відвантаження, але екологічною інспекцією було відмовлено в оформленні вантажу. Крім цього, екоінспекція звернулася в держспожив службу області, в митницю, прокуратуру, СБУ і поліцію. Судно пішло, а вантаж залишився лежати в порту. Що звертає на себе увагу – обсяги вантажу (селітра) навіть більше (!!!), ніж злетіло в повітря вчора в порту Бейрута", – написав Сенченко.

Він додав, що вантаж із порту нікуди не переносили.

Було відкрито кримінальне провадження, внесене в ЄРДР за номером № 12018000000000576. СБУ встановила, що "18 вересня 2018 року в пункті пропуску через державний кордон України "Миколаївський морський торговельний порт" було оформлено прибуття судна "Тузла" (прапор о.Кука) із вантажем, селітра аміачна, кількістю 3,2 тис. тон. Відправник товару Казахстан. Після переміщення залізничним транспортом був завантажений на судно в порту Поті, Грузія. 20.09.2018 до Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря (далі-Інспекція) надійшла інформація щодо ввезення на територію України через пункт пропуску Миколаївський морський торговельний порт добрив, термін придатності яких минув".

Потім, слідчі органи проводили огляд арештованого товару і стверджували, що невстановлені особи компанії-експедитора робили спроби надати "товарний вигляд" вантажу, щоб випустити його у вільний обіг на території України.

"06.11.2018 на території 12 причалу ДП " Миколаївський морський торговельний порт" проведено огляд під час якого виявлено брезентові мішки типу біг-бег з сипучою речовиною у формі кульок білої форми, яка відповідно до інформації, що міститься на пакувальній тарі є селітрою аміачною", – йдеться в ухвалі Шевченківського суду від 29 листопада 2018 року.

Як зазначив Сенченко з посиланням на ухвалу Київського апеляційного суду від 28 січня, якою зберігався арешт селітри у порту, "станом на січень 2019 року, заарештовані 3200 тон селітри перебували на тому ж 12 причалі ДП "Миколаївський морський торговельний порт".

У лютому 2019 року Печерський суд міста Києва відмовив у знятті арешту на майно.

"Інших рішень суду, де б йшлося про цю заарештованої селітрі, в Єдиному реєстрі судових рішень немає, виходячи з цього, вона повинна перебувати там, де її і залишили – на 12 причалі Миколаївського морського торгового порту", – зазначив активіст.

загрузка...