У Росії горять мільйони гектарів лісу: їх не гасять через економію – відео

28 июля 2019 г. в 12:40

Пожежа охопила 3 мільйони лісових гектарів. Так, палають території в Іркутській, Тюменській областях, Красноярському, Хабаровському, Пермському і Забайкальському краї, а також – в Якутії та Бурятії.

Загальна площа займання складає 3 мільйони гектарів. Найбільше охоплені пожежею площі розташовані в Якутії – 1,2 мільйона гектарів. Про це інформує BBC.

Загальна площа горіння майже дорівнює площі Бельгії. Це – катастрофа. Понад 90% припадає на так звані зони контролю, по яких прийнято рішення не гасити пожежу,– розповів керівник протипожежної програми Greenpeace Росії Григорій Куксін.

Більшість пожеж не гасять, бо влада вважає, що ці "заходи" обійдуться дорожче, ніж відновлення згорілого лісу.

Основна частина пожеж припадає на важкодоступні райони, де вартість гасіння перевищує розмір можливого збитку. Загоряння гасять лише в разі загрози населеним пунктам або об’єктам інфраструктури. Такий порядок діє з 2015 року.

Тоді формально узаконили цю практику: немає грошей, немає палива, немає літаків, щоб закидати пожежних на віддалені території,– додає Куксін.

Такі масштабні пожежі несуть непоправну шкоду екології. Дим від них насувається на населені пункти, утворюючи смог. Помітно меншає кількість комах.

Окрім того, пожежі такого масштабу впливають на погоду. Коли маси гарячого повітря і диму піднімаються, це утворює стійкі розігріті шапки над величезними територіями, і вони починають впливати на погоду і проходження атмосферних фронтів. Так, дощі обходять місця лісових пожеж стороною.

Відео охоплює період пожеж з 18 по 26 липня, горить Сибір і Далекий Схід Росії:

24tv.ua

EXMO affiliate program