У центрі Києва побили колишнього міністра Грузії

9 февраля 2022 г. в 07:20

Четверо невідомих напали на ексміністра юстиції Грузії, а нині помічника генпрокурора Ірини Венедиктової Зураба Адеїшвілі на вулиці Тверський тупик у Печерському районі.

49-річного чоловіка сильно побили 7 лютого. Медики «швидкої» госпіталізували його до лікарні та повідомили про це поліцію. Наразі правоохоронці встановлюють усі обставини події та розшукують нападників.

Зураб Адеішвілі — соратник третього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі. Після «революції троянд» у 2003 році був призначений міністром державної безпеки, а потім генеральним прокурором. З 2008 по 2012 рік — міністр юстиції Грузії.

Після закінчення президентських повноважень Міхеіла Саакашвілі у 2013 році був змушений виїхати за межі Грузії разом із більшістю членів його команди.

На батьківщині Зураба Адеішвілі звинувачують у зловживанні службовим становищем з метою отримання вигоди, в організації нелюдяного поводження з ув’язненими та у фальсифікації доказів кримінальної справи. За даними ЗМІ, нападники накинулись на нього нібито зі словами «отримуй за наш народ».

Сам Адеішвілі відкидає всі звинувачення та називає своє переслідування політично мотивованим. Грузинський уряд звертався до Києва щодо його екстрадиції, але отримав негативну відповідь. Наразі Зураб Адеішвілі працює в Офісі генпрокурора України на громадських засадах.

vechirniy.kyiv.ua

EXMO affiliate program