У завезеній в Україну продукції виявили отруйну речовину, що викликає низку захворювань

27 января 2023 г. в 07:55

В Україну завезли небезпечне для здоров'я печиво. У вмісті смаколика виявили небезпечні для здоров'я речовини.

У Держпродспоживслужбі попередили про ввезення в Україну печива, виготовленого у Румунії, Ro Star S.A., Romania. Мова йде про печиво під назвою "Petit Beurre" торговельної марки "Apetitki", та перевищену норму вмісту небезпечного акриламіду, який може викликати гостре отруєння.

До України експортується з Польщі до Львова. Служба захисту споживачів попереджає, що цей товар слід вилучити з продажу, та повідомити компетентні органи.

Попереджаємо операторів ринку про виконання обов’язку, передбаченого частиною 3 статті 20 Закону України "Про основні принципи й вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", а саме: негайного вилучення харчового продукту з обігу та письмового інформування компетентного органу про виявлену невідповідність у строк не більше двох робочих днів, — йдеться у повідомлення.

Отруєння акриламідом спричиняє такі симптоми, як оніміння або параліч кінцівок, та сильне потовиділення кінцівок. Контакт акриламіду із очима спричиняє ураження кон'юнктиви, пошкодження рогівки ока.

znaj.ua

EXMO affiliate program