Українець отримав термін за відмову від мобілізації через туберкульоз

4 ноября 2023 г. в 11:00

Як стало відомо, що на Закарпатті до випробувального терміну засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації через "туберкульоз і неграмотність". Про це йдеться у вироку Тячівського районного суду Закарпатської області, пише tsn.ua.

Отже, за даними суду, у червні 2022 року ВВК визнала чоловіка придатним до військової служби. Тоді ж він отримав повістку і мав прибути до військкомату, проте ухилився від служби в армії під час воєнного стану.

На суді підозрюваний заявив, що працівники військкомату зустріли його біля будинку та доставили для проходження ВЛК. Там його визнано придатним до служби в армії і йому вручили повістку. Чоловік заявив, що він не прийшов до військкомату, бо боявся. Також він додав, що у 2020 році лікувався від відкритої форми туберкульозу. Чоловік заявив, що він неписьменний – не вміє читати та писати, оскільки навчався лише 5 років у спецшколі-інтернаті. Підозрюваний вину визнав і покаявся.

На суді представниця ВВК заявила, що якби вона мала документи про те, що чоловік хворів на туберкульоз, то відправила б його до фтизіатра. Також вона додала, що у разі захворювання могла зняти підозрюваного з обліку.

Суд визнав чоловіка винним за ст. 336 КК України та засудив до 3 років позбавлення волі, замінивши реальний термін, на 2 роки випробувального.

Це рішення можна оскаржити до апеляційного суду.

EXMO affiliate program