Українець відсудив у Rozetka більше 30 тисяч гривень, бо був незадоволений покупкою

18 сентября 2023 г. в 20:10

Зарічний районний суд міста Суми зобов’язав інтернет-магазин Rozetka заплатити покупцю тридцять сім тисяч гривень у вигляді компенсації моральної шкоди, а також неустойки.

За законом після того, як покупець віддав товар на гарантійний ремонт, йому мали надати аналогічний товар для тимчасового користування. Rozetka такий товар не надала. Також магазин, замість того, щоб відремонтувати товар, майже через тридцять днів повернув його повну вартість.

Про це йдеться у рішенні суду у справі 591/183/23. Рішення ухвалили у вересні цього року, а сам товар позивач придбав ще у січні 2021-го. Так, він купив відеокарту відеокарту PalitPCI-Ex GeForce RTX 3090 вартістю 62499 грн.

Влітку минулого року, а саме, у червні, все ще діяв гарантійний термін. Саме тоді відеокарта перестала коректно працювати. Покупець приніс її до точки видачі товару магазину Rozetka. Відоекарту забрали на гарантійний ремонт, проте згідно із законом магазин був зобов’язаний на якийсь час видати аналогічний товар. Але цього не сталося.

Відповідно до вимог закону, якщо не надати аналогічний товар у користування на час ремонту, магазин зобов’язаний платити неустойку у розмірі одого відсотку за кожен день, коли покупець залишається без своєї покупки. Крім того, законом передбачені чіткі терміни, коли мають здійснити гарантійний ремонт. Якщо за два тижня товар не відремонтували, за кожен додатковий день нараховується неустойка у розмірі одного відсотка.

З моменту, коли позивач віддав товар на ремонт і до моменту, коли йому повернули його вартість (фактично замість гарантійного ремонту повернули), щодня нараховували неустойку. У результаті суд зобов’язав магазин Rozetka заплатити 19839 грн неустойки за те, що клієнту не видали аналогічний товар у користування і 14769 грн за те, що ремонт не зробили протягом двох тижнів. Також суд нарахував 500 грн моральної шкоди.

kievtime.com

EXMO affiliate program