загрузка...

Узбережжя Азовського моря окупували гадюки. Відео

23 июня 2021 г. в 16:04

На узбережжі Азовського моря відпочивальникам дошкуляють плазуни. Їх розвелося дуже багато, а таке сусідство людям не до вподоби.

У Мережі з’явилося відео, на якому видно, як змії окупували узбережжя.

“Того року медузи, цього активізувалися змії. Будьте обережні, тому що можна просто не побачити”, – попередила у Фейсбуці відпочивальників депутатка Запорізької облради Ірина Славова.

Вона додала, що місцеві розповідають, що після того, як побудували вітряки, птахи, які раніше їли змій, бояться літати поруч і це благодатно діє для розмноження змій на цій території.

Користувачі розділилися у думках. Хтось вважає, що на відео цілком безпечний вуж, інші, що це – степова гадюка.

“Є два види вужів в Україні та в нас на півдні – звичайний вуж зазвичай має “вушні” білі, жовті, помаранчеві навіть темні плями – у іншого водяного вужа – таких “вушок” немає, саме він частіше зустрічається на узбережжі Азовського моря та харчується рибою, є санітаром моря. Дуже корисний плазун в екосистемі”, – прокоментувала наукова працівниця Приазовського національного парку Галина Микитинець.

За її словами, степова гадюка розселилася по всій Обитічній косі, цьому сприяє наявність кормової бази – мишовидних гризунів та заповідна територія, людей там не багато. У гадюки зигзагоподібної малюнок на спині і вони не такі великі, як водяні вужі та й плавають не дуже охоче, а вуж на відео – це сухопутний степовий вид, занесений до Червоної книги України.

dilo.net.ua

загрузка...
EXMO affiliate program