В Одесі готуються демонтувати пам'ятник російській імператриці (ВІДЕО)

8 ноября 2022 г. в 11:00

Доля пам'ятника російській імператриці Катерині ІІ в Одесі вирішена остаточно. Його закрили деревом та готують до демонтажу.

5 листопада мер Одеси Генадій Труханов оголосив про завершення підрахунку голосів в онлайн-опитуванні одеситів щодо майбутньої долі пам'ятника російській імператриці Катерині ІІ. Загалом, більшість учасників опитування висловилася за варіант повного демонтажу цього пам'ятника, а якщо рахувати з прибічниками перенесення пам'ятника до музею - то цілком очевидно, що зараз одесити не хочуть бачити зображення Катерини в центрі Одеси.

Сам Труханов, якого часто звинувачують в проросійській політичній позиціії, заявив, що теж не хоче бачити в умовах російської агресії монумент російській імператриці: "Особисто я голосуватиму за демонтаж пам'ятника і перенесення його в парк імперського і радянського минулого, про ідею створення якого я розповідав кілька місяців тому".

Остаточну долю цього пам'ятника вирішить сесія міської ради, проведення якої заплановане на другу половину листопада. А поки що пам'ятник минулими вихідними повністю закрили деревом та повісили табличку про те, що йде підготовка до демонтажу.

Таким чином, рішення депутатів міської ради вже прогнозоване - майже всі вони, окрім представників заборонених проросійських партій, проголосують за запропонований варіант демонтажу. Якщо це буде перенесення до музею - то одесити ще й будуть при відвідування бачити скульптурне зображення правительниці російської імперії, яка системно знищувала українську державність та закріпачувала українців.

У нашому відео - аналіз проведеного онлайн-опитування містян щодо майбутньої долі пам'ятника російській імператриці. Цей процес, а також онлайн-конференція щодо цього пам'ятника вже показали, як багато нинішніх та колишніх одеситів готові відстоювати самі або за гроші ідеї "руzzкого міру" в українській Одесі. Також відзначимо, як культурні народи на прикладі пам'ятників зберігають свою культуру та історичну пам'ять.

Існуючий зараз пам'ятник імператриці лише відтворює той монумент, що дуже недовго стояв на початку ХХ століття в Одесі і який міська влада негайно після повалення самодержавства вже навесні 1917 року вирішила акуратно демонтувати. Його встановили заново у 2007 році під час реконструкції Катерининської площі за часів мера Едуарда Гурвіца за кошти депутата міськради Руслана Тарпана, за яким маячать вуха організації "Россотрудничество". Тої самої, яка розповсюджувала в Україні "руzzкий мір" будь-якими методами - від встановлення пам'ятників до відкритої пропаганди за російську мову як другу державну.

У відеосюжеті ми аналізуємо політику самої імператриці Катерини ІІ, яка була тоді направлена на повну ліквідацію української державності у вигляді козацього адміністративного устрою та Запорізької Січі, а також на військове розширення території російської імперії шляхом загарбань від сусідніх держав.

uc.od.ua

EXMO affiliate program