Вбивство сімох військових на Житомирщині: підозрюваний може вийти на волю

16 сентября 2022 г. в 08:00

Розгляд справи про вбивство сімох ветеранів АТО у травні 2020 року зайшов у глухий кут. Підозрюваний у цьому злочині Анатолій Захаренко вже 24 вересня може опинитися без запобіжного заходу. Про це розповіли на пресконференції в "Укрінформ" родичі загиблих Інна Вульчин та Еміне Османова, а також комбат батальйону ім. Кульчицького у 2014-2020-х pp. полковник Віктор Толочко і боєць цього ж батальйону, нардеп 8-го скликання Богдан Матківський.

- Справа після двох років розгляду фактично заведена у глухий кут, а вбивця перебуває на волі, відпущений під домашній арешт. Головуючая у справі суддя, яка відпустила його під домашній арешт, за місяць після цього взяла самовідвід. Це означає, що складу суду немає. Не виключено, що тепер може бути обрано нову колегію суддів, яка розпочне розгляд справи спочатку, - зазначила дружина одного із загиблих Інна Вульчин.

За її словами, Богунський райсуд Житомира розпочав по суті розгляд справи про вбивство сімох військовослужбовців у грудні 2020 року. Через пів року – у червні 2021-го – головуюча суддя у цій справі Наталія Гулак пішла у відставку, і її місце у колегії суддів посіла суддя Інна Зіневич. До серпня поточного року колегія суддів майже завершила розгляд справи та допитала всіх свідків. Незабаром мала розпочатися завершальна стадія цього процесу – дебати. Однак головуюча суддя Зіневич оголосила про самовідвід.

Перед цим, у липні поточного року, суддя задовольнила клопотання захисту та відпустила підозрюваного Захаренка під домашній арешт. Термін дії цього запобіжного заходу закінчується 24 вересня.

Надалі Богунський райсуд двічі здійснював авторозподіл для пошуку нового головуючого судді, але безуспішно. Як пояснює Вульчин, через те, що кваліфіковані судді для розгляду цієї справи на цей час перебували у відпустках, обрати суддю не вдалося. Після цього Богунський райсуд подав клопотання до Апеляційного суду Житомира для того, щоб визначити підсудність цієї справи за іншим судом.

У той же час потерпілі звернулися до Апеляційного суду Житомира із проханням передати цю справу до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду для того, щоб визначити його підсудність за одним із райсудів Києва. Потерпілі аргументували це тим, що всі родичі загиблих військових мешкають у столиці і їм важко щоразу добиратись до Житомира на судові засідання.

Проте Касаційний кримінальний суд у складі ЗС відмовився задовольнити це клопотання. Як розповіла Вульчин, суд у своєму рішенні пояснив це тим, що справа перебуває у Богунському райсуді на завершальній стадії, тож забирати її на цьому етапі вже не можна.

– Сьогодні Касаційний кримінальний суд сформував рішення. Надалі його передадуть до Богунського райсуду, який має зробити новий авторозподіл, щоб розгляд справи продовжився, - зазначила дружина загиблого військового.

Потерпілі у цій справі сподіваються, що Богунський райсуд знайде можливість продовжити розгляд цієї справи і не допустить, щоб підозрюваний після 24 вересня опинився без запобіжного заходу.

21 травня 2020 року на ставок на хуторі Краснянка за селом Новоселиця на Житомирщині приїхали з Києва вісім знайомих орендаря водойми. Серед них – колишні учасники ООС, військовослужбовці Нацгвардії та волонтери. З Анатолієм Захаренком вони були у приятельських стосунках – спілкувалися понад десять років. У ніч на 22 травня орендар водоймища розстріляв сімох зі своїх гостей, які приїхали відпочити, восьмому вдалося врятуватися.

kp.ua

EXMO affiliate program