Вбивця Даші Лук’яненко втік із в’язниці: що відомо

15 сентября 2023 г. в 15:30

Вбивця 11-річної Даші Лук'яненко Микола Тарасов зник із тюрми у Херсоні. Ймовірно, він перебуває не на території України.

Про зникнення злочинця повідомив колишній радник очільника поліції Одеської області Руслан Форостяк. За його словами, після звільнення правобережжя Херсонської області й виправного закладу Тарасова вже там не було.

У Департаменті з питань виконання кримінальних покарань українським ЗМІ повідомили, що Миколу Тарасова дійсно розшукують правоохоронці.

Там зазначили, що Тарасов відбував покарання в державній установі "Дар’ївська виправна колонія (№10)", яка розташована на території територіальної громади, що перебувала в тимчасовій окупації відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 №309 "Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією" (зі змінами).

"Подальша деокупація територій Херсонської області призвела до відновлення контролю над діяльністю вищезазначеної установи. Однак після відступу окупаційних військ Російської Федерації було виявлено відсутність в установі засуджених та осіб, узятих під варту, зокрема їхніх облікових документів", – додали в департаменті.

Станом на 14 вересня 2023 року в Управлінні забезпечення діяльності в південному регіоні департаменту немає інформації про теперішнє місцеперебування засудженого Миколи Тарасова, зокрема відсутня будь-яка офіційна інформація щодо переведення його до іншої установи виконання покарань.

На території свого села (Іванівка Одеської області) протягом останнього часу зловмисник не з'являвся. Селищний голова Віктор Лобач повідомив, що, найімовірніше, він утік до Криму й кудись далі.

"Ми думаємо, що йому немає сенсу перебувати на території України", – резюмував Лобач.

Варто зазначити, що під час відступу з Херсона російські військові вивезли до Росії близько 2500 ув'язнених із місцевих колоній та СІЗО. Решту ув'язнених окупанти випустили, зокрема засуджених за вбивства та зґвалтування.

obozrevatel.com

EXMO affiliate program