Верховний Суд України не підтверджував законність закриття кримінальних справ проти Ю.Тимошенко щодо ЄЕСУ

7 апреля 2012 г. в 08:41

Твердження  про те, що «крапку у справі ЄЕСУ вже поставив Верховний Суд» повністю не відповідає дійсності

Останнім часом в електронних ЗМІ були розповсюджені заяви деяких політиків з приводу ухвал Верховного Суду України від 2005 року, які стосуються кримінальних справ стосовно Ю. Тимошенко як керівника «Єдиних Енергетичних систем України».

 

     Відділ зв'язків із засобами масової інформації уповноважений надати роз'яснення з приводу вищевказаних ухвал.

 

     Так, згідно з ухвалами Верховного Суду України від 11.11.2005 предметом розгляду були лише судові рішення щодо оскарження постанов про порушення кримінальних справ стосовно Ю. Тимошенко та інших.

 

    У зазначених ухвалах суд не надавав оцінку підставам закриття Генеральною прокуратурою кримінальних справ, не аналізував мотиви цих рішень. Тобто судом не приймалось рішення по суті кримінальних справ.

 

     На момент розгляду клопотань захисника В. Швеця кримінальні справи стосовно Ю. Тимошенко Генеральною прокуратурою України були незаконно закриті. Крім того, Верховним Судом України у задоволенні клопотань захисника було відмовлено. Зокрема в ухвалі йдеться: «КЛОПОТАННЯ АДВОКАТА ШВЕЦЯ В.Д. ЗАЛИШИТИ БЕЗ ЗАДОВОЛЕННЯ».

 

     Отже твердження та коментарі про те, що «крапку у справі ЄЕСУ вже поставив Верховний Суд» повністю не відповідає дійсності та є спотвореною інформацією.

EXMO affiliate program