загрузка...

Вірус маскується: лікар розповів про проблеми з вакциною від COVID-19 (відео)

9 августа 2020 г. в 15:54

Оскільки дослідження вакцини від коронавирусу ще не завершені, поки зарано говорити, коли вона буде готова, заявив кандидат медичних наук, завідувач пульмонологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні Олег Яковенко.

"Є проміжні результати, але вони нам ще невідомі. Ми знаємо, що є вакцина, вона на етапі розробки, але водночас досліджень щодо повної її ефективності, безпеки і виявлення небажаних явищ ми не маємо. Є обнадійлива інформація про те, що нова вакцина є, але потрібно дочекатись усіх результатів", - підкреслив він в інтерв'ю ТСН.

Медик пояснив, що потрапляючи в організм, вірус знайомиться з абсолютно новим для нього середовищем і проходить певну еволюцію.

"Разом з тим, для власного захисту, вірус створює певні передумови, щоб імунна система його не розпізнала на перших етапах. Особливість цього вірусу в тому, що він проникає в клітину, знайомиться з геномом людини, використовує її матеріал і починає розмножуватись. Це відбувається на певному етапі, коли людина почувається добре, адже імунна система його не бачить. Коли ж вірус достатньо розмножився і починає переходити з клітини у клітину, імунна система тоді його помічає і починає реагувати, знову ж таки по-різному", - уточнив він.

У той же час лікар зазначив, що на сьогоднішній день створюється вакцина, заснована на РНК-месенджері, генетичному коді, який проникає в клітини людини, щоб змусити їх генерувати антитіла, які спеціально адаптовані до COVID -19.

"Антитіла, які вже на першому етапі розпізнають вірус, не дадуть йому закріпитись в організмі і допоможуть його знешкодити. Відтак, захворювання не виникне, адже вірус не потрапить в організм і не буде інфекційного процесу", - додав Яковенко.

загрузка...