Закликав визнати кордони «ЛДНР». Ексмеру Києва Черновецькому повідомили про підозру

21 июня 2022 г. в 06:40

Ексмеру Києва Леонідові Черновецькому повідомили про підозру. Він закликав визнати межі так званих «ДНР» та «ЛНР».

Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

Чернівецького звинувачують по частині 1 статті 110 Кримінального Кодексу України. Колишньому меру загрожує від трьох до п’яти років ув’язнення.

За інформацією слідства, наступного дня після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Черновецький на своїй сторінці у Facebook розмістив публікацію про можливість і навіть необхідність визнати межі терористичних організацій — незаконних утворень «ДНР» та «ЛНР».

«За висновками судової лінгвістичної експертизи ця публікація містить публічні заклики до зміни кордонів території та державного кордону України», — заявили в Офісі генпрокурора.

Шлях колишнього мера Києва Леоніда Черновецького розпочався з роботи в прокуратурі Київської області, де у 1977—1981 роках Черновецький був старшим слідчим, потрапивши туди одразу після закінчення Харківського юридичного інституту за спеціальністю правознавство.

Навесні 2006 року Черновецький зміг реалізовувати свої політичні амбіції, ставши мером Києва. Він хоч і не вважався фаворитом, але випередив попереднього очільника столиці Олександра Омельченка і Віталія Кличка, який щойно завершив спортивну кар'єру. Для відомого боксера це був перший похід у політику. Ключовим елементом агітаційної кампанії Черновецького було задобрення продуктовими наборами, зокрема гречкою, малозабезпечених пенсіонерів.

За роки, проведені на посаді мера, Черновецький суттєво змінив систему «комунального бізнесу». Він передав під контроль приватного бізнесу активи, які забезпечують життєдіяльність міста. Зокрема, Київенерго, Київводоканал, Київгаз, банк Хрещатик та холдингову компанію Київміськбуд.

На посаді мера Черновецький запам’ятався неологізмом «моя молода команда» та масовим виділенням столичних земель під забудову.

нв

EXMO affiliate program