Збивають найменший дрон: Наєв показав роботу груп ППО, які протидіють російським БПЛА (відео)

15 ноября 2023 г. в 21:40

Бійці мобільної групи вистежили та збили навчальну повітряну ціль, яка була утричі менша за дрон-камікадзе Shahed-136. Генерал-лейтенант Сергій Наєв зазначив, що підрозділи ППО використали і нову, і стару зброю.

У Північній операційній зоні України відбулись навчання мобільних вогневих груп ППО. Бійці відпрацювали роботу на різних зразках зброї, діяли вночі та вдень. Про деталі військових тренувань розповів командувач Об'єднаними силами ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв на сторінці Facebook.

Офіцер зазначив, що навчання проходили бійці, які вже виконують завдання у Північній операційній зоні. Тобто саме вони захищають шість областей — Житомирську, Київську, Полтавську, Сумську, Черкаську, Чернігівську, — та місто Київ.

Під час навчань військові вчились протидіяти російським безпілотникам: як їх виявляти, супроводжувати, знищувати. При цьому використовувати зброю, яку надали Україні західні партнери, та старі радянські пристрої, вказав генерал Наєв. Також наголосив, що тренувались на безпілотнику найменшого розміру — і його успішно "вполювали".

На відео, яке опублікував Наєв, показано дрон, який використали під час навчання. Його орієнтовні розміри — близько 1 метра, свідчать кадри з місця подій. Отже, він у тричі менший за дрон-камікадзе Shahed-136, який використовує ЗС РФ для атаки на Україну.

Мобільні вогневі групи під час навчання діяли вдень та вночі, використовували різні види кулеметів, встановлених на пікапи, зенітні комплекси, а також потужні прожектори, щоб підсвічувати ціль у темну пору доби.

focus.ua

EXMO affiliate program