загрузка...

Журналіст, якого атакував охоронець голови селищної ради, вимагає перекваліфікувати справу за професійною статтею

13 января 2020 г. в 14:24

Кілька потужних ударів наніс столичному журналісту-розслідувачу Володимиру Унжину охоронець т.в.о Затоківської селищної ради на Одещині В’ячеслава Бокія. Журналіст, показавши своє посвідчення, намагався поставити кілька запитань, проте наштовхнувся на хвилю агресії.

Володимир Унжин

Поліція кваліфікувала справу за ст 125 – легкі тілесні ушкодження, натомість сам журналіст наполягає на переквалаіфікації за професійною статтею 171 – перешкоджання журналістській діяльності.

Про це Володимир Унжин розповів у листі до Національної спілки журналістів України, повідомивши, що інцидент стався 20 грудня у Києві у закладі громадського харчування. Володимир намагався поставити кілька питань пану Бокію, який є фігурантом журналістських розслідувань, проте той попрохав охоронця «розібратися» із наполегливим журналістом.

Після нападу журналіст звернувся до поліції, де пояснив обставини інциденту та надав відеозапис із телефону. А також наполіг на кваліфікації справи за статтею 171 КК України.

- Проте справу порушили за статтею 125 – «легкі тілесні ушкодження». Для мене таке рішення і поведінка правоохоронців – дивна і не зрозуміла, адже із відео все видно. Є підозра, що на поліцію тиснуть, адже нападники мають сумнівне минуле, - розповів у коментарі НСЖУ Володимир Унжин. – Зараз адвокати підготували заяву до поліції щодо перекваліфікації справи.

Національна спілка журналістів України також звернулася з офіційним листом до правоохоронців із проханням розглянути цю ситуацію.

- Якщо журналіст наполягає на порушенні справи саме за «журналістською» статтею, то це має бути пріоритетним для правоохоронців та стати однією з основних версій розслідування нападу, - переконаний голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Особливо, коли працівник ЗМІ отримав фізичні ушкодження.

Володимир Унжин є членом НСЖУ, тривалий час працював у виданні «Обозреватель», є співзасновником проекту журналістських розслідувань «Дістало»

nsju.org

загрузка...