загрузка...

Бійки серед підлітків: фахівці розповіли, як батькам позбавити дітей агресії

27 ноября 2019 г. в 19:42

У соціальних мережах набирають популярності відео з бійками між підлітками. Однолітки знімають сварки на камеру, завантажують в інтернет та чекають реакції інших. Психологи запевняють – діти вчиняють через так нестачу уваги.

Анна Шевченко, кореспондентка

У соцмережах все частіше стали з’являтися відео, де підлітки б’ються один з одним. Як розповідають батьки, вони впевнені, що їхня дитина не здатна на жорстокість. Так вважали і багато з тих, чиї діти скоїли жахливі вчинки.

Це відео “облетіло” соціальні мережі. У хвилинному ролику можна побачити, як дівчина нібито провокує на конфлікт хлопця. Після чого починається жорстока бійка між школярами. Психологиня Ірина Найдьонова каже: схожі ситуації можуть виникнути через непорозуміння підлітків з їхніми батьками.

Ірина Найдьонова, психологиня

Потому что папа сказал, если не понимают слов – можешь давать сдачи. Как бы да. От родителей тоже в этих ситуациях много зависит. Когда не понимают слова – бей. Ну слово же тоже можно сказать по разному.

Фахівець підкреслює: найжорстокіші бійки частіше за все виникають між підлітками, які досягли чотирнадцяти років.

Ірина Найдьонова, психологиня

В возрасте 13, 14 и 15 лет – это все еще дети. Им все также нужно присутствие родителей в их жизни. И когда они этого не получают, а особенно, когда они не могут об этом заявить дома – они стараются эту потребность удовлетворить в среде там одноклассников, друзей.

Громадська діячка Марина Хоша каже: проблема агресії серед підлітків може виникнути з так званого “мобінгу”. Це коли у дорослому колективі починають цькувати когось з колег. І якщо таке трапляється, наприклад, у школі серед вчителів – на дітей це впливає не кращим чином.

Марина Хоша, голова громадської організації “Батьківський рух Харківщини”

Таке питання як “мобінг” – не врегульовано. Оскільки дуже багато цькувань, гноблень. Гноблять педагоги, які є лідерами не просто за рахунок того, щоб запалювати інших і вони є лідери. А вони просто стають і висуваються лідерами за рахунок того, що вони гасять інших. Вони дають цей приклад дітям. Не треба так робити. Оскільки ми будемо рухатися в нікуди.

Адвокат Роман Чумак відзначає: кримінальну відповідальність за злочини можуть нести підлітки з чотирнадцяти років.

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії “Арес”

Если будет доказано, что имеет состав административное правонарушение – такому ребенку ограничивается досуг. В данном случае, может быть обязательство – это публичное извинение, либо передача на поруки коллективу, либо родителям. Если же в действиях ребенка будет обнаружен состав уголовного правонарушения, то в таком случае здесь уже будет применяться санкция статьи Уголовного кодекса. Общая уголовная ответственность наступает с 16 лет. За некоторые преступления с 14 лет.

Психологиня Ірина Найдьонова радить батькам частіше спілкуватися із своїми дітьми, аби застерегти їх від агресії.

Ірина Найдьонова, психологиня

Просто поговорить и выяснить, почему это происходит. Дети очень часто и сами не понимают. Это как такой включается рубильник и у них происходит такой быстрый, эмоциональный прыжок. И эти эмоции нужно как-то выразить и они находят самый простой для себя способ . Это выражение агрессии.

Фахівець рекомендує подивитися як підліток буде самостійно виходити з конфліктної ситуації. Найчастіше проблема дитячої агресії ховається в недовірі до оточуючих, в першу чергу, батьків.

objectiv.tv

загрузка...
Загрузка...