«Буде катастрофа взимку». В Енергодарі триває підготовка до обов’язкової евакуації мешканців — Запорізька ОВА (відео)

14 сентября 2022 г. в 11:18

no video parsed

В Енергодарі триває підготовка до обов’язкової евакуації місцевих мешканців, заявив голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух.

В ефірі телемарафону він пояснив, що якщо Запорізька АЕС не працюватиме, тоді на людей чекає сувора зима.

«В Енергодарі у нас підготовка йде зараз щодо обов'язкової евакуації. Адже в місті складається дуже складна історія, яка полягає в тому, що місто було і на сьогодні є передовим щодо опалення — воно не використовує ні газ, ні інші види енергії. Лише вторинне тепло з атомної станції. Якщо атомна станція стоятиме і не вироблятиме тепло, відповідно буде катастрофа взимку з початком опалювального сезону. Люди це розуміють», – пояснив Старух.

Він нагадав, що всі блоки Запорізької АЕС із 11 вересня не працюють.

«Зараз, за повідомленням наших енергетиків, станція споживає енергію з України, щоб забезпечити у нормальному режимі вміст реакторів. Але енергетичне серце України припинило битися — найбільша в Європі атомна станція та найбільша теплова станція, яка 5 травня зупинила свою роботу, разом давали потужність майже 10 тис. мегават. Наразі вони енергію не дають», — зазначив Старух.

За його словами, ворог і надалі обстрілює і саму станцію, і територію навколо неї. Старух зазначив, що потік людей, які виїжджають з Енергодару та Херсонської області, є значним протягом останніх місяців. Це пояснюється, в тому числі, і тією складною ситуацією, яка виникла навколо атомної станції, а також терором та тиском, який влаштовують окупанти, складною фінансово-економічною ситуацією, бо окупанти не пропускають медичних, гуманітарних цільових вантажів, ускладнюють виїзд людей.

нв

EXMO affiliate program