Warning: Division by zero in /usr/home/www/kriminal.tv/web/l-media/includes/functions.php on line 321 Warning: Division by zero in /usr/home/www/kriminal.tv/web/l-media/includes/functions.php on line 323 Епідемія холери в Україні: симптоми та небезпека хвороби (відео)

Епідемія холери в Україні: симптоми та небезпека хвороби (відео)

9 июня 2022 г. в 15:00

no video parsed

Через погану епідеміологічну та екологічну ситуацію в Маріуполі, є загроза спалаху холери. Львівська область готується до будь-якого можливого розвитку подій.

Хвороба, яка свого часу вбила мільйони людей знову загрожує. За сторіччя вже відбулося п’ять холерних пандемій, чотири з яких завдали серйозного удару Європі. В Україні це теж призвело до тисяч смертей. І тепер через війну знову є загроза спалахів.

На сьогоднішній день холера є більш ніж реальною загрозою у зв’язку з подіями в Маріуполі, де є порушене водопостачання, де є проблеми з каналізацією, є багато померлих, яких неможливо забрати і забезпечити відповідні заходи, які потрібні провести з трупами, — розповідає мо Андрій Орфін, заступник директора з медичної частини Львівської обласної інфекційної лікарні.

Попри те, що підтверджених випадків захворювання не має. Та у місті все більше людей страждає через проблеми зі шлунково-кишковим трактом, що може свідчити про будь-яке інфекційне захворювання, зокрема і холеру.

Холера небезпечна в плані своєї швидкоплинності. Розвиваються швидкі симптоми. За добу пацієнт може втрачати до 10 літрів випорожнення. Тобто це холі, чому говорять холера. Холі - це як жолоб. От коли ви бачили сильна гроза, ринва і з неї тече вода от десь так само приблизно і холера. Щоб ви собі уявляли, для обслуговування холерних пацієнтів створені колись були холерні ліжка, де було прорізане коло під нього ставилось відро, куди весь час стікали ті випорожнення, — зазначив Андрій Орфін.

Захворювання не супроводжується температурою, як це буває при інших кишкових інфекціях. І в основному поширюється там, де є незадовільні санітарно-епідеміологічні умови та не має доступу до чистої питної води.

Якщо говорити про захід країни, то в нас є ризик завезення випадків. У разі, якби людина поверталася, проконтактувавши з людиною, хворою на холеру або споживши воду, чи продукти харчування, забруднені холерним вібріоном і якщо така людина приїде на Захід України, на жаль, вона може захворіти і якщо не вжити певних заходів вона може по ланцюжку передачі інфекції сприяти тому, що захворіють вже в середині Західної України люди, — Наталаія Іванченко, головна епідеміологиня Львівщини.

Передається інфекція через брудні руки, забруднені харчові продукти та воду. Хвороба, зазвичай, починається гостро і призводить до різкого зневоднення організму.

Найбільш епіднебезпечні — це хворі на тяжкі форми, тобто в яких є виражена клініка, пронос і т.д. Вони найбільш заразні, але в епідеміологічному плані найбільшу небезпеку становлять хворі з стертими формами і легкими формами. Тобто моделюємо ситуацію, людина хоче виїхати на підконтролюну Україні територію з Маріуполя, має якийсь легкий пронос. Виїжджає, списує це на перебування в сховищах, ну відповідно там відсутність гігієни і т.д. Але теоретично ця людина може бути хвора на легку форму холери і відповідно виділяти холерний вібріон і заражати багато навколишніх людей, — Наталія Іванченко, головна епідеміологиня Львівщини.

Саме тому, враховуючи сьогоднішню ситуацію в країні, зокрема Львівська область готується до можливого розвитку подій.

Абсолютно кожен лікар на сьогодні оновив знання стосовно того, що таке холера, як вона передається, як вона діагностується і що робити. Тобто, звичайно, це всі є заходи на випередження, для того, щоб якщо звернулась в заклад охорони здоров'я будь-яка людина з гострою кишковою інфекцією, така людина буде обстежена на холеру, щоб або заперечити цей діагноз або підтвердити хворобу чи носійство і далі будуть вживатися певні заходи, — зазначає Наталаія Іванченко.

Медики також нагадують, що у літній період частішають випадки харчових отруєнь. Тому не потрібно забувати за особисту гігієну, правильну технологію приготування страв, умов та термінів зберігання продуктів.

pravdatutnews.com

EXMO affiliate program