Інцидент дуже серйозний, який матиме великі наслідки — польський політолог про падіння ракет на території Польщі (ВІДЕО)

16 ноября 2022 г. в 03:30

no video parsed

Наразі немає підтвердженої офіційної інформації щодо падіння ракет на території Польщі, але Варшава може послатися на 4 статтю НАТО, згідно з якою кожна країна Альянсу може вимагати екстреної консультації. Про це сьогодні, 15 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив польський політолог Лукаш Адамський.

Він зазначив, що його джерела підтверджують: уламки ракети впали на територію Польщі, внаслідок чого загинуло двоє людей.

“Тобто виходить, що через російські терористичні акти під час агресивної війни Росії проти України на території Польщі, країни НАТО, від ударів уламків ракети загинули двоє польських громадян. Ми не знаємо, це була російська ракета чи це ракета українських Збройних Сил, яка намагалася збити російську ракету, але це не так важливо. Важливо, що причиною були російські терористичні атаки”, — сказав Адамський.

За його словами, вже було проведено екстрену нараду комітету Ради міністрів Польщі з безпеки, а зараз триває засідання Ради міністрів — головного органу польської влади.

“Польща може послатися на ст. 4 Вашингтонського договору про НАТО, яка каже, що у разі загрози безпеці кожна країна Альянсу може вимагати екстрених консультацій. Це ще не стаття 5, яка застосовується у разі збройної агресії. Як такої агресії Росії проти Польщі немає, але цей інцидент дуже серйозний, який матиме великі наслідки”, — вважає політолог.

На думку Адамського, Польща може додатково запровадити якісь заходи, наприклад, дипломатичні.

EXMO affiliate program